"Směšné. Jako parodie." Putin ponížil šéfa rozvědky, na sítích se video mohutně sdílí

Video Video
22. 2. 2022 10:51
Ruský prezident Vladimir Putin ponížil na pondělním zasedání bezpečnostní rady šéfa civilní rozvědky SVR Sergeje Naryškina. Ten kvůli Putinovým jízlivým poznámkám jen koktal a nebyl ze sebe schopný dostat souvislou větu. Záznam se rozšířil po sociálních sítích, kde rozpoutal diskusi. Uživatelé označují jejich rozpravu za "směšnou".
Ruský prezident Vladimir Putin veřejně ponížil šéfa civilní rozvědky SVR Sergeje Naryškina. | Video: Twitter / Christo Grozev

Na zasedání k uznání samozvaných republik na východě Ukrajiny nenechal Putin šéfa rozvědky domluvit. "Mluvte přímo. Řekněte, jak to je," útočil ruský prezident. Naryškin třesoucím se hlasem nejprve uvedl, že podporuje návrh začlenit Doněckou a Luhanskou lidovou republiku do Ruské federace. Na upozornění Putina se ale poté opravil, že se vyjadřuje pro "uznání jejich nezávislosti".

Jejich diskusi označovali uživatelé na Twitteru za "ostudnou". "To je jako z filmu Diktátor se Sachou Baron Cohenem," komentoval bulharský investigativní novinář Christo Grozev. Někteří uživatelé také upozorňovali na to, že z chování Naryškina bylo zřejmé, že se Putina obává a s jeho kroky nesouhlasí.

Do separatistických republik na ukrajinském Donbasu nyní z rozkazu Putina míří ruští vojáci. Kreml a proruští rebelové to nazývají mírovou misí. Západ kroky Ruska odsoudil, podle něj se jedná o flagrantní porušení minských dohod. Sankce proti Rusku chystají Spojené státy, Evropská unie i Velká Británie.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy