reklama
 
 

Mluvící krabička cigaret varuje před následky kouření

28. 2. 2015 9:02
Audio varování vymyslel čtrnáctiletý mladík z Dubaje. Věří, že zachrání životy.

Dubaj - Čtrnáctiletý mladík v Dubaji vymyslel krabičku cigaret, která varuje lidi před kouřením prostřednictvím zvukové zprávy.

V rozhovoru pro místní média mladík původem z Indie uvedl, že mechanismus v krabičce je podobný tomu, který se používá ve hrajících narozeninových přáních. Kdykoliv kuřák otevře krabičku, mikročip přehraje zprávu varující před zdravotními riziky kouření, napsala agentura ANSA.

Vynález měl velký ohlas v místních médiích. Ta upozorňují i na to, že mladík boj proti cigaretám považuje za své poslání. V rozhovoru vzpomínal na dobu, kdy mu bylo asi pět let a byl zvědavý, jaké to je kouřit. Jeho dědeček ho proto vzal do obchodu a koupil mu doutník. On se pokusil šlukovat, začal však kašlat a zjistil, že se mu špatně dýchá. Od té doby prý kouření nenávidí.

Chlapec v rámci boje proti kouření rovněž o prázdninách distribuuje protikuřácké letáky a plakáty. Domnívá se, že jeho vynález bude mnohem účinnější než písemné varování. Je také podle něj finančně životaschopný, protože čip v krabičce se mu podařilo získat za dva dírhámy, tedy zhruba 13 korun.

 

autoři: ČTK, Zahraničí | 28. 2. 2015 9:02

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama