Mladý Američan zabil tři spolužáky, dostal doživotí

ČTK ČTK
19. 3. 2013 20:00
Zabiják, který střílel v minulém roce v americké škole, ničeho nelituje. Dostal doživotí
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Karel Toman

Cleveland - Američan Thomas Lane, který loni ve svých 17 letech ve škole v americkém státě Ohio zastřelil tři spolužáky, byl odsouzen k doživotnímu vězení.

U soudu dával podle agentury Reuters na odiv své tričko s nápisem Zabiják, slovně provokoval a dělal oplzlá gesta na adresu přítomných rodin jeho obětí.

Lane nikdy nepopíral, že v únoru ve městečku Chardon přišel ke stolu ve školní jídelně, u něhož seděla skupina jeho spolužáků, a začal po nich střílet z ruční zbraně.

Zasáhl šest lidí, tři z nich zraněním podlehli. Oběti si prý nevybíral, střílel nahodile.

Zabiják je duševně zdravý, dobře věděl, co dělá

Snažil se ale přesvědčit vyšetřovatele, že je duševně nemocný. Experti to vyvrátili a ukázalo se, že bezhlavou střelbu předem chladnokrevně plánoval.

"Tento obviněný nikdy neprojevil lítost a jeho chování u soudu jen potvrdilo to, co jsme všichni věděli," řekl prokurátor James Flaiz.

Nyní 18letý Lane podle rozsudku nesmí nikdy vězení opustit.

Neplatí pro něj prominutí části trestu, například pro dobré chování po odpykání desítek let, jak je to možné u mnohých jiných odsouzených.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že opustí Bílý dům, pokud sbor volitelů zvolí novým prezidentem demokrata Joea Bidena

Zdroj: ČTK
Další zprávy