Mladík zemřel v double-deckeru cestou na večírek

ČTK ČTK
1. 9. 2012 23:30
Společně s dalšími 64 mladými lidmi jel z New Yorku na party do Garfieldu
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Foto: Reuters

New York - Americký teenager přišel o život v patrovém autobuse, když i přes varování otevřel nouzový východ a uhodil se o spodní stranu dálničního podjezdu.

Společně s dalšími 64 mladými lidmi jel z New Yorku na party do Garfieldu v americkém státě New Jersey, informovaly agentury AP a Reuters s odvoláním na sdělení úřadů.

Mládež podle agentur v double deckeru tancovala a bylo jim horko.

"Říkal jsem jim třikrát nebo čtyřikrát, aby ten poklop od nouzového východu neotvírali, ale děcka neposlechla," řekl podle AP jednačtyřicetiletý bezpečnostní pracovník Alex Franco. Uvedl dále, že šel dolů říci řidiči, že je ve voze příliš horko.

"Byl jsem dole tak dvě až pět minut," vypověděl. Poté uslyšel výkřiky teenagerů a spatřil šestnáctiletého Daniela Fernandeze na podlaze double deckeru. "Všude bylo plno krve," dodal Franco.

Chlapec byl převezen do nemocnice, kde konstatovali jeho smrt.

Stovky mladých lidí nyní na sociálních sítích vyjadřují nad jeho skonem zármutek.

"Někdy si děti neuvědomují vlastní smrtelnost. Bylo to milé tiché dítě se sladkým úsměvem. Ostatní ho měli rádi, měl hodně kamarádů a byl oblíbený u děvčat," řekla podle AP třesoucím se hlasem učitelka chlapce Jane Lynchová.

Firma Designer Limousines, která autobus provozuje, vyjádřila rodině zesnulého svou nejhlubší účast.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Odvolací soud zpřísnil vězení historikovi z 3,5 roku na 13 let

Odvolací soud v ruském městě Petrozavodsku v úterý výrazně zpřísnil trest vězení historikovi Juriji Dmitrijevovi, známému odhalováním zločinů z éry komunistického diktátora Josifa Stalina. Dmitrijev byl v první instanci odsouzen za sexuální násilí ke 3,5 roku odnětí svobody, v úterý odešel od soudu s 13 lety vězení, informovala ruská média. Kritici považují proces za vykonstruovaný, zaměřený na diskreditaci historika a znehodnocení jeho díla.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Součástí politiky jedné Číny je dle ústavních činitelů zájem o ekonomické či kulturní vztahy s Tchaj-wanem, což nepovažují za zásah do styků s Čínou

Cestu předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wan nelze pokládat za změnu v politice Česka vůči Číně. Shodli se na tom na dnešní schůzce v Lánech ústavní činitelé.

Zároveň uvedli, že součástí české politiky jedné Číny je i zájem o prohloubení přínosu ekonomických či kulturních vztahů s Tchaj-wanem, což nepovažují za zásah do diplomatických styků s Pekingem. Ústavní činitelé to uvedli ve společném prohlášení. Oproti minulosti se schůzky neúčastnil předseda Senátu, kterého prezident Miloš Zeman na poradu ke koordinaci zahraniční politiky nepozval.

Zdroj: ČTK
Další zprávy