Mladík spáchal sebevraždu, exploze plynu zničila část domu

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 4. 2014 11:54
Na místě výbuchu se našel zapalovač. Kromě mrtvého mladíka si vyžádala třináct zraněných.
Mladík spáchal zřejmě sebevraždu, ve Vídni vybouchl dům.
Mladík spáchal zřejmě sebevraždu, ve Vídni vybouchl dům. | Foto: Reuters

Vídeň - Sobotní výbuch, který vážně poškodil jeden z domů na proslulé vídeňské nákupní třídě Mariahilfer Strasse, byl zřejmě důsledkem pokusu o sebevraždu.

S plynovým vedením údajně manipuloval devatenáctiletý mladík, který krátce po vyproštění ze sutin domu podlehl zraněním, oznámila dnes rakouská policie.

Její mluvčí Adina Mircioaneová podle agentury APA řekla, že v ruce této jediné oběti výbuchu byl nalezen zapalovač.

Mladík, který se zřejmě rozhodl pro dobrovolný odchod ze života, měl podle policejní mluvčí osobní problémy. Byl nezaměstnaný, měl trápení v milostných vztazích a před přáteli se prý vyjádřil, že už nechce žít.

Po explozi bylo 13 zraněných

Exploze zdemolovala krov a horní dvě patra budovy. Kromě mrtvého mladíka si vyžádala 13 zraněných. Až bezmála osm hodin po výbuchu se záchranářům podařilo vyprostit ze sutin živou osmačtyřicetiletou ženu, která přežila v dutině pod troskami a vyvázla jen s lehkými zraněními.

Žena je jedním ze dvou pacientů, kteří jsou ošetřováni na jednotce intenzivní péče, řekla agentuře APA mluvčí Sdružení vídeňských nemocničních zařízení Andrea Danmayrová. "Stav obou je ale stabilní, nejsou v akutním ohrožení života," zdůraznila. Hospitalizována zůstává ještě třetí osoba ze zříceného domu, ostatní zranění byli propuštěni do domácího ošetření hned v sobotu.

Neštěstí se událo na takzvané vnější části ulice Mariahilfer Strasse. Vnitřní část, kde mají obchody světoznámé značky, je dlouhá 1,8 kilometru, vnější pak 1,9 kilometru. Zmíněné označení nicméně není oficiální.

 

Právě se děje

Další zprávy