Proměna nálady i celého obličeje. Projev ukázal, jak Zelenskyj za rok zestárl

lis pru lis, pru
2. 1. 2023 18:00
Jeden rok jako deset let. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zveřejnil novoroční projev k roku 2023, kde Ukrajincům popřál vítězství. V reakci na video začali lidé na sociálních sítích porovnávat jeho vzhled nyní a v silvestrovském přání z loňského roku.
Novoroční projevy ukazují, jak Zelenskyj za rok viditelně zestárnul. | Video: Reuters

V roce 2022 tehdy ještě nepříliš známý ukrajinský prezident v obleku, upravený a s dokonale oholenou tváří přál občanům Ukrajiny ještě lepší následující rok.

"Žádná armáda na druhé straně hranic nás nevyděsí, protože velká armáda na naší straně hranic nás ochrání. Nepochybuji o tom, že příští rok s vámi bude ještě lepší," řekl Zelenskyj před rokem v novoročním projevu.

Ve své více než dvacetiminutové řeči také zmínil, jak je Ukrajina včetně Donbasu i Krymu jako "jedna velká rodina". Nepochyboval tehdy také o tom, že "Krym bude jednoho dne vrácen pod kontrolu Kyjeva". O necelé dva měsíce později ale ruská vojska zahájila invazi na Ukrajinu.

Letošní novoroční projev Volodymyra Zelenského se lišil formou i obsahem. Ukrajinský prezident, kterého dnes zná už celý svět, vyměnil oblek za hnědou sportovní bundu a hladce oholenou tvář za strniště. Přibyla mu také řada vrásek. Všem Ukrajincům ale popřál vítězství.

"Ať je tento rok rokem návratu. Návratu našich lidí. Návratu našich vojáků zpět k jejich rodinám. Zajatců zpět do jejich domovů," uvedl odhodlaný Zelenskyj v letošní řeči. Ukrajinci také podle jeho slov letos poznali, kdo je jejich opravdovým přítelem. 

Ukrajina se ruské invazi brání už deset měsíců. Během novoroční noci zažil Kyjev další masivní nálety. Velení ukrajinského letectva v pondělí oznámilo, že protivzdušná obrana na Ukrajině v posledních hodinách roku 2022 sestřelila 13 dronů íránské výroby. Po půlnoci to bylo dalších 32 strojů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy