Foto: Americké město se bouří proti policejní zvůli

Foto: Americké město se bouří proti policejní zvůli
V americkém městě Ferguson ve státě Missouri se bouří afroameričtí obyvatelé.
Protestují proti zastřelení neozbrojeného černošského mladíka místním policistou.
Místo neštěstí. Okolnosti smrti osmnáctiletého Michaela Browna jsou nejasné.
Mladík zemřel při nebezpečné bitce s policistou, při níž se mu snažil vytáhnout z pouzdra služební zbraň. Tak zní oficiální stanovisko policie.
Foto: Reuters
Reuters Petr Jemelka Reuters, Petr Jemelka
14. 8. 2014 15:18
Ve městě Ferguson ve státě Missouri zastřelil policista neozbrojeného Afroameričana. Protesty trvají čtvrtým dnem, policie použila slzný plyn.

Ferguson (USA) - V americkém městě Ferguson ve státě Missouri se už čtvrtým dnem bouří afroamerické obyvatelstvo.

Protesty vyvolal sobotní incident, při němž policista zastřelil neozbrojeného černošského mladíka.

Zatímco podle oficiálního stanoviska policie osmnáctiletý mladík strážce zákona ohrožoval a snažil se mu vzít policejní zbraň, podle některých  svědků teenager naopak zvedal ruce na znamení, že je neozbrojený.

Při nepokojích policie zadržela i dva novináře - reportéry Washington Post a Huffington Post.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA zakázaly dovoz psů z více než 100 zemí

Do Spojených států nebude ze 113 zemí možné dovážet psy. Oznámilo to americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Opatření, které souvisí s falšováním očkovacích průkazů, vstoupí v platnost 14. července a potrvá rok. Netýká se žádné ze zemí EU, tedy ani Česka, na seznamu jsou naopak Brazílie, Egypt, Keňa a Rusko. 

Import psů do USA v posledním roce zažil boom, jelikož poptávka po čtyřnohých domácích mazlíčcích začátkem pandemie covidu-19 vzrostla. Stovky dovezených psů ale podle CDC měly zfalšované potvrzení o očkování proti vzteklině. 

Zákaz se vztahuje na všechna plemena psů, psy poskytující emoční podporu a psy, kteří v uplynulých šesti měsících byli v některé z rizikových zemí. Výjimky se budou udělovat jen ve velmi vzácných případech a majitelé těchto psů budou muset o písemné schválení požádat CDC nejméně 30 dní před cestou do USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy