Ministr Kerry spadl u Ženevy z kola, zlomil si nohu

ČTK ČTK
Aktualizováno 31. 5. 2015 14:27
Nehoda se stala u městečka Scionzier v Horním Savojsku, které leží asi třicet kilometrů od Ženevy. Americký ministr zahraničí spadl nejspíš po nárazu do obrubníku.
John Kerry při vyjížďce na kole v Ženevě, foto z března 2015.
John Kerry při vyjížďce na kole v Ženevě, foto z března 2015. | Foto: Reuters

Ženeva, Washington - Šéf diplomacie Spojených států John Kerry měl během cyklistické vyjížďky ve francouzských Alpách nehodu.

V neděli to oznámilo americké ministerstvo zahraničí s tím, že ministr je ve stabilním stavu a že byl hospitalizován na klinice ve švýcarské Ženevě. Do nemocnice Kerryho se zlomenou nohou přepravil vrtulník.

Mluvčí ministerstva zahraničí John Kirby uvedl, že Kerry neztratil při pádu vědomí. V nemocnici podstoupil rentgenové vyšetření, které podle DPA podezření na zlomeninu stehenní kosti potvrdilo. 

Kvůli zranění Kerry zrušil nadcházející pracovní program a oznámil, že se kvůli léčbě vrátí do Spojených států. Americké ministerstvo rovněž uvedlo, že se předpokládá Kerryho plné zotavení bez následků. Původně měl Kerry v neděli odletět do Španělska, poté měl dva dny pobývat v Paříži na mezinárodní konferenci o boji proti radikálům z organizace Islámský stát.

Nehoda se podle agentury AFP stala u městečka Scionzier v Horním Savojsku, které leží asi třicet kilometrů od Ženevy. Kerry spadl podle všeho po nárazu do obrubníku.

Přímo na místě ho ošetřil zdravotník, který byl součástí ministrova doprovodu. V Ženevě se Kerry v sobotu sešel se svým íránským protějškem Mohammadem Džavádem Zarífem a jednal s ním o připravované dohodě o íránském jaderném programu.

 

Právě se děje

Další zprávy