Ministr pro brexit je hitem sociálních sítí. Řekl, že Československo teď nemá žádnou vládu

Zahraničí Zahraničí
25. 10. 2017 13:30
Britský ministr pro vyjednávání o odchodu země z Evropské unie David Davis si na sociálních sítích uřízl ostudu a vysloužil posměch za komentář k českým volbám. Uvedl v britském parlamentu doslova: "Československo v tuto chvíli nemá žádnou vládu." Na tento kiks uživatelé na Twitteru reagují například dodatkem, že žádnou vládu už nemají ani Rhodesie nebo Sovětský svaz. Další píší, že Svatá říše římská bude těžkým partnerem pro vyjednávání, nebo se ptají, jak to nyní má s vládou Rakousko-Uhersko. Davisovo přeřeknutí připomíná někdejší proslov spolkového kancléře Helmuta Kohla, který v Bundestagu omylem řekl Česko místo Čečensko.
David Davis.
David Davis. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 21 minutami

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy