Ministr pro brexit je hitem sociálních sítí. Řekl, že Československo teď nemá žádnou vládu

Zahraničí Zahraničí
25. 10. 2017 13:30
Britský ministr pro vyjednávání o odchodu země z Evropské unie David Davis si na sociálních sítích uřízl ostudu a vysloužil posměch za komentář k českým volbám. Uvedl v britském parlamentu doslova: "Československo v tuto chvíli nemá žádnou vládu." Na tento kiks uživatelé na Twitteru reagují například dodatkem, že žádnou vládu už nemají ani Rhodesie nebo Sovětský svaz. Další píší, že Svatá říše římská bude těžkým partnerem pro vyjednávání, nebo se ptají, jak to nyní má s vládou Rakousko-Uhersko. Davisovo přeřeknutí připomíná někdejší proslov spolkového kancléře Helmuta Kohla, který v Bundestagu omylem řekl Česko místo Čečensko.
David Davis.
David Davis. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy