Ministerské karaoke: We Are the World, znělo na summitu NATO

Petr Jemelka Petr Jemelka
15. 5. 2015 11:26
Aliance netradiční karaoke poselství zatím nijak nekomentovala. Před společným zpěvem byla řeč o bojích na Ukrajině a neklidu v Libyi.
They Are the World. | Video:

Antalya - Ministři zahraničí Severoatlantické aliance a další vrcholní evropští představitelé po skončení summitu o vyhrocené bezpečnostní situaci na Ukrajině a v Libyi vyslali světu velmi netradiční poselství.

Po celodenním jednání v turecké Antalyi se uvolnili při neplánovaném karaoke, semkli se a společnými silami odzpívali věhlasnou charitativní píseň We Are the World (My jsme svět).

Umělecký výstup západních politických špiček se odehrál po večeři, a to jako reakce na výzvu turecké kapely "pojďte si zazpívat poslední song pro mír".

Britský deník The Guardian vyhodnotil jako nejaktivnější dvojici z Řecka a Turecka - ministry Nikose Kotziase a Mevluta Cavusogluoha, přičemž ocenil zejména to, že se drželi kolem ramen. Pozornosti listu ale neunikly ani pěvecké výkony šéfky unijní diplomacie Federici Mogheriniové a generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga.

Český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se naopak na záběrech neobjevil.

Pro srovnání si můžete pustit i originál písně z roku 1985, kterou pro charitativní účely napsali Michael Jackson a Lionel Richie.

Video:
 

Právě se děje

před 29 minutami

Útočník na severu Tuniska ubodal Francouze, pak zranil vojáka

Útočník na severu Tuniska zabil nožem francouzského občana, který byl v zemi na návštěvě u příbuzných, a zranil jednoho tuniského vojáka. S odkazem na ministerstvo vnitra o tom informovala tuniská agentura TAP. Osmadvacetiletý pachatel je na útěku, policie však zná jeho identitu. Motiv útoku je zatím nejasný. V posledních letech na bezpečnostní složky i zahraniční turisty v Tunisku často útočili islamističtí ozbrojenci, připomíná agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy