Ministerské karaoke: We Are the World, znělo na summitu NATO

Petr Jemelka Petr Jemelka
15. 5. 2015 11:26
Aliance netradiční karaoke poselství zatím nijak nekomentovala. Před společným zpěvem byla řeč o bojích na Ukrajině a neklidu v Libyi.
They Are the World. | Video:

Antalya - Ministři zahraničí Severoatlantické aliance a další vrcholní evropští představitelé po skončení summitu o vyhrocené bezpečnostní situaci na Ukrajině a v Libyi vyslali světu velmi netradiční poselství.

Po celodenním jednání v turecké Antalyi se uvolnili při neplánovaném karaoke, semkli se a společnými silami odzpívali věhlasnou charitativní píseň We Are the World (My jsme svět).

Umělecký výstup západních politických špiček se odehrál po večeři, a to jako reakce na výzvu turecké kapely "pojďte si zazpívat poslední song pro mír".

Britský deník The Guardian vyhodnotil jako nejaktivnější dvojici z Řecka a Turecka - ministry Nikose Kotziase a Mevluta Cavusogluoha, přičemž ocenil zejména to, že se drželi kolem ramen. Pozornosti listu ale neunikly ani pěvecké výkony šéfky unijní diplomacie Federici Mogheriniové a generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga.

Český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se naopak na záběrech neobjevil.

Pro srovnání si můžete pustit i originál písně z roku 1985, kterou pro charitativní účely napsali Michael Jackson a Lionel Richie.

Video:
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Sluková s Hermannovou potvrdily v Litoměřicích roli favoritek

Plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová potvrdily roli favoritek a vyhrály v Litoměřicích úvodní turnaj Beach Series, nového domácího seriálu tříhvězdičkových akcí. Elitní světová dvojice otočila finálový duel proti Michaele Kubíčkové a Michale Kvapilové a zvítězila 22:24, 21:12, 15:10.

Vítězky slavily úspěšný návrat po mnohaměsíční zápasové pauze a teprve po týdenní společné přípravě. Dohromady začaly trénovat teprve v pondělí po návratu Nausch Slukové s trenérem Simonem Nauschem z USA.

"Vlastně nějakých osm devět měsíců jsme vůbec nehrály. Naposledy jsme hrály koncem září 2019 a ten herní rytmus je prostě úplně jiný. A to je něco, co se nedá natrénovat. V tomhle to bylo náročné se zase chytnout, zažít si zápasový styl a rutinu," uvedla Nausch Sluková v nahrávce pro média.

Sluková s Hermannovou zvládly třísetový duel i v semifinále proti Martině Williamsové (za svobodna Bonnerové) a Sáře Olivové. Ty potom prohrály utkání o třetí místo s dvojicí Marie-Sara Štochlová, Martina Maixnerová.

"Jsem ráda, že zápasy jsou náročné, že nepřijedeme a nevyhrajeme všechno na osm. To by pro nás ztrácelo význam a jsem vděčná za každý dobrý zápas a za každý tie-break, protože to poslouží z dlouhodobého hlediska pro náš trénink," konstatovala Nausch Sluková. "To 'semíčko' a finále bylo náročné a myslím, že nás dost procvičily, takže ideální," zhodnotila turnaj.

Pětidílný seriál bude pokračovat v týdenních intervalech na Strahově, v Nymburce, Chodově u Karlových Varů a opět na pražském Strahově.

Další zprávy