Foto: Hořící benzinky a obchody. Protesty proti policii se změnily v pouliční bitvu

Demonstrace v Milwaukee.
Nedělní protesty v Milwaukee navázaly na násilnou demonstraci z noci.
Dav rozlítilo zastřelení černošského řidiče. Další z řady incidentů je podle nich důkazem diskriminace.
Popelem lehlo několik čerpacích stanic a obchodů.
...
Foto: Reuters
15. 8. 2016 12:51
Vlna protestů v Milwaukee na severozápadě USA se i druhou noc po sobě zvrhla v násilnosti, žhářství a plenění. Jeden muž byl dokonce postřelen. Demonstrace vyvolalo zastřelení podezřelého černošského řidiče policistou, který byl kvůli incidentu dočasně postaven mimo službu. Zastřelený řidič měl u sebe ukradenou střelnou zbraň. Aktivisté opět mluví o rasové diskriminaci ze strany policie.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Paris St. Germain koupil útočníka Icardiho za 1,5 miliardy korun

Za více než 1,5 miliardy korun přestoupil argentinský fotbalista Mauro Icardi z Interu Milán do Paris St. Germain, kde už v této sezoně hostoval. S devítinásobným mistrem francouzské ligy podepsal sedmadvacetiletý útočník smlouvu do roku 2024.

Icardi si loni odchod z Interu vytrucoval. V milánském klubu se nemohl domluvit na prodloužení smlouvy, byl vyřazen z týmu a nesměl s ním dlouho ani trénovat. V září přišel do PSG, v jehož dresu zářil. V 31 zápasech dal 20 gólů a řekl si o setrvání v klubu.

Na základě opce mohl pařížský celek získat Icardiho za 70 milionů eur, ale vzhledem k dopadům koronavirové krize souhlasil Inter podle agentury AFP se snížením částky na méně než 60 milionů eur. Podle italských médií dostane milánský klub 50 milionů okamžitě a dalších osm milionů eur v bonusech. Pokud by se Icardi vracel z PSG do italské ligy, obdrží Inter dalších 15 milionů eur.

"Děkujeme za šest let u nás a přejeme všechno nejlepší v budoucí kariéře," rozloučilo se s Icardim vedení Interu, kam přišel v roce 2013 ze Sampdorie Janov za 13 milionů eur. Za milánský tým odehrál 219 utkání a dal 124 branek.

Další zprávy