reklama
 
 

Muž podobný Zemanovi na videu pomáhá Číňance. Fake a hybridní válka, říká Ovčáček

Aktualizováno 30. 4. 2019 13:17
Muž podobný Zemanovi na videu pomáhá Číňance | Video: Hong Kong Free Press |  00:46
Po internetu se šíří video, na němž je zachycen muž, který vypadá jako český prezident Miloš Zeman, jak v Číně pomáhá starší ženě sedící před restaurací. Zatímco ji čínský policejní doprovod vyhání z dohledu, muž jej svou holí zastaví a česky řekne, aby ji nechal na pokoji. Poté stařence daruje svou hůl, pohladí ji po tváři a věnuje jí dárkovou krabici.

Autenticitu záběrů však odmítl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Deníku Aktuálně.cz napsal, že jde o "roztomilý fake". "To víte, hybridní válka má mnoho podob," doplnil. 

"Cíl je jediný. Spustit sprostou kampaň proti panu prezidentovi, že jako nelida by určitě té nebohé čínské stařence nepomohl," dodal později na Twitteru.

Miloš Zeman navštívil Čínu minulý týden již popáté ve funkci prezidenta. Zúčastnil se konference na téma čínského projektu Pásu a stezka, setkal se s vedením firmy Huawei, CITIC nebo banky Bank of China.

V neděli se sešel také s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. V rámci jeho návštěvy bylo podepsané také memorandum slibující čínské investice do Česka v hodnotě jedné miliardy dolarů.

autor: Zahraničí | 30. 4. 2019 11:43

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama