Migranti v Bamberku napadli ostrahu střediska, pak začalo hořet. Zraněno bylo 11 lidí

ČTK ČTK
11. 12. 2018 13:52
Jedenácti zraněnými a požárem skončily v noci na úterý potyčky ve středisku pro migranty v bavorském Bamberku, kde muselo zasahovat zhruba sto policistů. Škody, které útočníci způsobili, německá policie odhadla na 100 tisíc eur (2,6 milionu korun). Obyvatelé střediska nejdříve napadli ostrahu zařízení a poté se zabarikádovali. Na policejní hlídku, která na místo přijela, házeli dlažební kostky a další předměty. Přivolané policejní posily budovu obklíčily a migranti ji následně opustili. Během zásahu, při kterém policie zadržela osm Eritrejců, vypukl v jednom z bytů požár. Ten hasiči dostali pod kontrolu, devět lidí se ale nadýchalo kouře. Zraněn byl také jeden policista a jeden zadržený.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 36 minutami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Weby britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků

Digitální platformy dvou největších britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků. Na labouristy hackeři zaútočili už v pondělí, dnes se obětí hackerského útoku stala největší opoziční strana znovu a kromě ní kyberútok postihl i vládní konzervativce, informovala agentura Reuters. Labouristé dnes pondělní útok popsali jako sofistikovaný a rozsáhlý, ale nakonec neúspěšný. Informace britských médií ovšem nasvědčují tomu, že incident nebyl co do rozsahu a použité metody nijak výjimečný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy