Mezinárodní síly bombardovaly v noci libyjský Tripolis

Reuters ČTK Reuters, ČTK
26. 3. 2011 7:33
Libyjskou metropolí otřásly nejméně tři výbuchy
Vzlet stroje Dassault Rafale z francouzské základny Saint-Dizier.
Vzlet stroje Dassault Rafale z francouzské základny Saint-Dizier. | Foto: Reuters

Tripolis - Mezinárodní koalice v noci na sobotu bombardovala vojenské cíle ve východním předměstí libyjské metropole Tripolisu. Libyjská televize, na kterou se odvolává agentura AFP, mluví nejméně o třech silných explozích. Není jasné, zda šlo o útoky letounů, raketové údery, případně obojí.

"Čtvrtí otřásly tři silné exploze jdoucí rychle za sebou," uvedla AFP s odvoláním na očité svědky. Ve čtvrti jsou ale i jiné vojenské objekty.

Východní předměstí Tripolisu bylo cílem útoků spojenců už několikrát. Údery míří hlavně na místní radarovou stanici.

Mluvčí americké armády dnes ve Washingtonu oznámila, že koaliční síly za posledních 24 hodin podnikly 153 leteckých misí a vypálily 16 střel s plochou dráhou letu typu Tomahawk. Cílem bylo hlavně Kaddáfího dělostřelectvo, mechanizované jednotky, velící posty a infrastruktura.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Zákaz nošení masek v Hongkongu zase platí, povolil to soud

Hongkongský nejvyšší soud v pátek pozastavil platnost svého pondělního rozhodnutí, podle něhož je zákaz zakrývání tváře při demonstracích neústavní. Na základě nového výroku soudu může hongkongská policie vymáhat dodržování zákazu nošení masek po dobu dalšího týdne, ve kterém se budou konat ostře sledované místní volby. Informovala o tom agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Odvolejte Dostála ze všech funkcí, žádá ODS přerovská opozice kvůli sexuálnímu nátlaku

Přerovská opozice vyzvala místní ODS, aby zbavila Marka Dostála odsouzeného za sexuální nátlak všech funkcí, do kterých byl zvolen. Dostál tento týden oznámil, že ukončil kvůli své kauze členství v ODS, i nadále si však rozhodl ponechat mandát zastupitele. Výzvu opozičních zastupitelů nechtěl šéf místní ODS a zároveň krajský předseda strany Michal Zácha komentovat. Opozice složená z pirátů a sdružení Společně pro Přerov chce případ otevřít na prosincovém zastupitelstvu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy