reklama
 
 

Mexiko zatklo nájemného vraha, který byl členem gangu z kauzy zmizelých studentů

13. 3. 2018 23:42
Podle oficiální verze prokuratury místní gang studenty zavraždil a jejich těla spálil na skládce u města Cocula. Tomu ale nevěří příbuzní obětí.

Mexiko - Mexické úřady zatkly člena zločineckého gangu, jehož označily za klíčového podezřelého v případu zmizení 43 studentů na jihu Mexika v září 2014. Informoval o tom s odvoláním na mexickou prokuraturu místní deník El Universal. Některá mexická média uvedla, že tento nájemný vrah přezdívaný Žába by mohl vnést více světla do případu zmizení studentů.

Server BBC Mundo ale šetří optimismem, neboť v této kauze byla zatčena již stovka osob a případ stále není objasněn.

Skupina 43 studentů pedagogické školy z Ayotzinapy, kterou navštěvují pouze muži, se pohřešuje od střetu policie se studenty v noci z 26. na 27. září 2014 v jihomexickém městě Iguala (stát Guerrero). Podle některých zdrojů policie pronásledovala a posléze střílela na několik autobusů údajně proto, že je studenti ukradli. Devět lidí, včetně pěti studentů, policie tehdy zastřelila a čtyři desítky studentů zmizely.

Podle pozdějšího oznámení mexické prokuratury zadrželi 43 studentů místní zkorumpovaní policisté a údajně na žádost tamního starosty Josého Luise Abarky je předali místnímu zločineckému gangu. Důvodem mohly být nekalé praktiky Abarky a jeho rodiny, proti nimž chtěli údajně studenti protestovat.

Podle oficiální verze prokuratury místní gang studenty zavraždil a jejich těla spálil na skládce u města Cocula. Tomu ale nevěří příbuzní obětí, kteří od té doby pravidelně pořádají demonstrace za vyšetření celé kauzy.

Verzi prokuratury zpochybnilo i několik mezinárodních vyšetřovacích týmů. Úřady dosud identifikovaly pouze jednoho z pohřešovaných studentů, jehož ostatky našly nedaleko Coculy.

autor: ČTK | 13. 3. 2018 23:42

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama