Mexiko zasáhlo zemětřesení, třáslo se až San Diego

Reuters Reuters
3. 8. 2009 21:22
Otřesy dosáhly 6,9 stupně Richterovy škály, nejsou žádné zprávy o obětech

Tijuana - U severozápadního pobřeží Mexika se mocně otřásla země. Jak uvedl americký geologický úřad, zemětřesení dosáhlo 6,9 stupně Richterovy škály a vyvolalo obavy ze zvednutí menší tsunami. Budovy se otřásly  až v kalifornském San Diegu.

Epicentrum zemětřesení se nacházelo asi 120 kilometrů od města Santa Isabel na Kalifornském poloostrově a bylo v hloubce 10 kilometrů.

Bezprostředně po zaznamenání otřesů nebyly známy žádné zprávy o obětech nebo vážných škodách. Oblast poloostrova je řídce obydlena, neboť se zde nacházejí pouště a hory. Do oblasti jezdí američtí turisté.

Zděšení vyvolaly otřesy v kalifornském San Diegu, kde byla evakuována radnice.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Pražská policie prověřuje čtvrteční incident ve sněmovně, při kterém poslanec Volný fyzicky napadl jiného poslance, pro podezření z výtržnictví.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

V centru Minsku se upálil člověk, motiv jeho činu zatím není znám

Na Náměstí nezávislosti v Minsku před budovou vlády se upálil člověk. Záběry zveřejnil zpravodajský portál tut.by. Zatím není znám motiv činu, muž podle prvních zpráv zemřel.

Zdroj: Zahraničí
před 56 minutami

Opoziční ODS, KDU-ČSL a TOP 09 budou usilovat o zřízení sněmovní vyšetřovací komise k havárii na Bečvě. Pokud neuspějí, založí expertní tým.

Zdroj: ČTK
Další zprávy