Mexičtí vojáci zabavili narkotanky

Mexičtí vojáci zabavili narkotanky
Náklaďáky obrněné 2,5 cm silnými pláty oceli by podle mexických představitelů ohrozil jen protitankový granát.
Traky jsou podle úředníků poslední zbraní ve válce mezi dvěma hlavními gangy, které bojují o pašerácké stezky vedoucí na americký trh.
Přestože se mexické úřady snaží s narkomafií bojovat...
Peníze amerických uživatelů jsou příliš lákavé.
Foto: Reuters
Reuters Petr Jemelka Reuters, Petr Jemelka
7. 6. 2011 13:28

Mexico City - Mexickým bezpečnostním složkám se podařil nebývalý úlovek. Pašerákům drog zabavily ve státě Tamaulipas čtyři kamiony, které tamní mafie používala k převážení zásilek do USA a kontrole pašeráckých stezek. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se nejednalo o narkotanky - silně obrněná vozidla, kterým mexičtí vojáci přezdívají monstra.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Vítkovice Heavy Machinery převzal nový majitel, firma Skatlop

Společnost Skatlop doplatila kupní cenu a převzala ostravský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM), uvedl insolvenční správce VHM Lukáš Zrůst. Skatlop firmu získal ve veřejné dražbě za více než 1,2 miliardy korun.

VHM se loni dostaly do insolvence a pohledávky jejich 175 přihlášených věřitelů dosáhly přibližně 1,75 miliardy korun. Prodejní cena tak pokrývá přibližně 69 procent hodnoty pohledávek, což je podle insolvenčního správce v českém prostředí nebývalý úspěch. "Z hlediska věřitelů je to vynikající výsledek. Jedná se o trojnásobek vyvolávací ceny a zřejmě nejvyšší částku, kterou se kdy prodejem průmyslového areálu v insolvenci podařilo v Česku získat," uvedl Zrůst.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 49 minutami

Dálnici D8 ve směru na Německo zablokovaly dvě nehody. Jeden člověk zemřel

Na D8 na Litoměřicku při nehodě několika kamionů zemřel jeden člověk. Informovali o tom hasiči. Dálnice ve směru na Německo je kvůli hromadné havárii uzavřena. Policie vyzývá k opatrnosti, na místě je hustá mlha. Sjet z dálnice musejí řidiči mířící k hranici u Velemína. 

Tragická nehoda se stala na 55. kilometru u Chotiměře po 9:00. Na místě zasahují všechny jednotky záchranného systému. "Je to hromadná nehoda pěti automobilů, bohužel řidiči nerespektují výstražné tabule ani nevytvořili záchrannou uličku. Apelujeme na opatrnost," zdůraznila mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Hromadné nehodě předcházela zhruba v 6:00 nehoda dvou kamionů. "Při ranní nehodě jedna osoba utrpěla středně vážné zranění a byla převezena do litoměřické nemocnice, druhá osoba utrpěla středně vážné zranění a byla převezena do ústeckého traumacentra," řekl mluvčí záchranky Prokop Voleník.

Zdroj: ČTK
Další zprávy