reklama
 
 

Mexická policie dopadla narkobarona "Prcka". Z vězení se podkopal před půl rokem

8. 1. 2016 20:35
Mexické úřady zatkly nejhledanějšího drogového bosse Joaquína Guzmána, zvaného Prcek, který uprchl loni v červenci z vězení s nejvyšší ostrahou. Guzmán patří mezi nejmocnější drogové šéfy na světě a z vězení nedaleko mexické metropole utekl krátce poté, co o jeho vydání požádaly USA, které ho viní mimo jiné z praní špinavých peněz.

Mexiko - Půl roku od útěku z vězení s nejvyšší ostrahou dopadli policisté nejhledanějšího mexického drogového bosse Joaquína Guzmána, zvaného Prcek. Oznámil to v pátek mexický prezident Enrique Peña Nieto.

"Mise splněna: máme ho. Chci informovat Mexičany, že Joaquín Guzmán Loera byl zadržen," napsal na svém twitterovém účtu prezident Nieto.

Jedenašedesátiletý Guzmán (podle některých zdrojů je mu 58), jehož drogový kartel Sinaloa kontroluje velkou část obchodů s kokainem, marihuanou a metamfetaminem v USA, utekl loni 11. července 1,5 kilometru dlouhým tunelem, který vedl ze sprchy v jeho cele do rozestavěného domu v polích.

Tunelem projel na motorce připevněné ke kolejnici, poté zamířil do státu Querétaro, kde na něj čekal pilot. Ten ho odvezl na sever do jeho rodného státu Sinaloa. Tam byl také nyní ve městě Los Mochis zadržen.

Ve vězení už je také řada lidí, včetně zaměstnanců věznice, kteří Guzmánovi k útěku pomohli, například pilot či Guzmánův švagr, jenž dohlížel na hloubení tunelu.

Guzmán, který má přezdívku El Chapo (prcek) kvůli své výšce 168 centimetrů, byl v Mexiku odsouzen již v 90. letech ke dvaceti letům za vraždu a obchod s drogami. Už v lednu 2001 se mu podařilo uprchnout z věznice s maximální ostrahou v dodávce vozící prádlo z prádelny. Tehdy byl na útěku 13 let, než byl dopaden v únoru 2014.

autor: ČTK | 8. 1. 2016 20:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama