Mexická sopka Popocatépetl opět připomněla, že je stále činná. Vesnici na úpatí zasypala popelem

ČTK ČTK
27. 9. 2017 20:13
Mexický vulkán Popocatépetl se opět probudil k životu a do okolí chrlil kamení, popel a dým. Sopka, jejíž název v aztéckém jazyce znamená kouřovou horu, o sobě svou aktivitou dává vědět zhruba dvakrát ročně, poznamenala agentura Reuters. Činnost vulkánu vyvolala v okolí menší zemětřesení o síle 1,8 stupně, vesnici na úpatí sopky zasypal popel a žhavé kamení létalo až do vzdálenosti jednoho kilometru, uvedlo mexické středisko pro předcházení následkům přírodních katastrof CENAPRED. Středisko doporučilo obyvatelům v okolí, aby se připravili na možnou evakuaci.
Sopka Popocatépetl.
Sopka Popocatépetl. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia

Italský cyklista Filippo Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia a jako první se oblékl do růžového dresu. Mistr světa v této disciplíně porazil na trati dlouhé 8,6 km v Turíně krajana Edoarda Affiniho o deset sekund. Jediný český cyklista ve startovní listině 104. ročníku Jan Hirt do závodu vstoupil 135. místem.

před 2 hodinami

Volejbalistky porazily v kvalifikaci i Slovinsko a jsou blízko k ME

České volejbalistky mají nakročeno k účasti na mistrovství Evropy. V lotyšském Daugavpilsu dnes porazily Slovinsko 3:1 po setech 21:25, 25:22, 25:19, 25:15 a po prvním turnaji vedou se třemi výhrami skupinu F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a stejným poměrem si poradily i s Bosnou a Hercegovinou.

Stvrdit postup na šampionát můžou příští týden od pátku do neděle na odvetném turnaji v Bosně. Na ME, na kterém bude na přelomu srpna a září v Srbsku, Bulharsku, Chorvatsku a Rumunsku hrát 24 týmů, postoupí dva celky.

Další zprávy