MERS v Saúdské Arábii za poslední týden zabil 15 lidí

ČTK ČTK
27. 8. 2015 16:07
Zaznamenáno bylo 47 nových případů nákazy, všechny s výjimkou dvou v Rijádu.
Koronavirus MERS.
Koronavirus MERS. | Foto: Reuters

Rijád - Saúdskoarabské ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že za poslední týden v hlavním městě Rijádu zemřelo dalších 15 lidí na nákazu koronavirem MERS.

Od roku 2012, kdy se objevily první případy, zemřelo celosvětově na tuto nákazu více než 500 lidí, většina z nich v Saúdské Arábii. Tam je podle nové bilance ministerstva zdravotnictví obětí už 498, napsala agentura AP.

Jen za poslední týden bylo zaznamenáno 47 nových případů nákazy, všechny s výjimkou dvou v Rijádu.

MERS se projevuje jako nachlazení, pokračuje však závažným onemocněním plic a způsobuje i akutní selhání ledvin. Proti MERS neexistuje žádná vakcinace, zatím není známý ani způsob léčby.

Obavy z MERS se v Saúdské Arábii umocňují pravidelně kvůli muslimské pouti do Mekky, kdy království zaplaví miliony poutníků. Letos pouť připadá na konec září.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Trump připustil, že možná podstoupí kongresové slyšení kvůli ukrajinské kauze

Americký prezident Donald Trump překvapivě připustil možnost, že by podstoupil kongresové slyšení v ukrajinské kauze, která by teoreticky mohla vést až k jeho odvolání z funkce hlavy státu. Trump to napsal na Twitteru s tím, že by se pak Kongres mohl soustředit na jiné problémy.

Veřejná slyšení ve Sněmovně reprezentantů začala minulý týden a od úterý do čtvrtka mají pokračovat slyšením dalších osmi vládních úředníků a diplomatů. Opoziční demokraté se jejich prostřednictvím snaží dokázat provinění prezidenta, který podle nich nutil Ukrajinu, aby mu dodala kompromitující informace na jeho pravděpodobného volebního soka Joea Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy