MERS v Saúdské Arábii za poslední týden zabil 15 lidí

ČTK ČTK
27. 8. 2015 16:07
Zaznamenáno bylo 47 nových případů nákazy, všechny s výjimkou dvou v Rijádu.
Koronavirus MERS.
Koronavirus MERS. | Foto: Reuters

Rijád - Saúdskoarabské ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že za poslední týden v hlavním městě Rijádu zemřelo dalších 15 lidí na nákazu koronavirem MERS.

Od roku 2012, kdy se objevily první případy, zemřelo celosvětově na tuto nákazu více než 500 lidí, většina z nich v Saúdské Arábii. Tam je podle nové bilance ministerstva zdravotnictví obětí už 498, napsala agentura AP.

Jen za poslední týden bylo zaznamenáno 47 nových případů nákazy, všechny s výjimkou dvou v Rijádu.

MERS se projevuje jako nachlazení, pokračuje však závažným onemocněním plic a způsobuje i akutní selhání ledvin. Proti MERS neexistuje žádná vakcinace, zatím není známý ani způsob léčby.

Obavy z MERS se v Saúdské Arábii umocňují pravidelně kvůli muslimské pouti do Mekky, kdy království zaplaví miliony poutníků. Letos pouť připadá na konec září.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Basketbalisté podlehli Dánsku a potřetí za sebou neuspěli

Čeští basketbalisté podlehli v kvalifikaci mistrovství Evropy ve Vilniusu Dánsku 90:91 a připsali si třetí porážku za sebou. Dánové oplatili výběru trenéra Ronena Ginzburga únorovou prohru z Pardubic 71:75 a po úvodních dvou neúspěších zvítězili podruhé za sebou. Radovali se především díky výkonu Gabriela Lundberga, který nastřílel 38 bodů.

Nejlepší střelcem českého týmu byl s 24 body pivot Martin Peterka, který si připsal i osm doskoků a dvě asistence. Sekundu před koncem měl možnost dát vítězný koš, ale trojkový pokus neproměnil.

Zbývající zápasy kvalifikace o šampionát v roce 2022, na kterém mají čeští reprezentanti díky pořádání jedné ze skupin v Praze účast jistou, čekají Ginzburgův výběr v únoru proti Litvě a Belgii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy