Merkelová: brexit začne podle plánu, bez ohledu na výsledek britských voleb

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
10. 6. 2017 7:20
Německá kancléřka Angela Merkelová nevidí žádné překážky, které by bránily zahájit jednání o britském odchodu z Evropské unie podle plánu. Merkelová se tak vyjádřila poté, co si britská premiérka Theresa Mayová nezajistila ve čtvrtečních předčasných volbách parlamentních většinu. Německá kancléřka, která je na návštěvě Mexika, vyjádřila přesvědčení, že Londýn se bude držet časového plánu pro brexit. Plán předpokládá , že jednání začnou 19. června. Evropská unie je podle ní "připravena". Mayová vypsala předčasné volby, aby si zajistila silný mandát k vyjednání dohod dohody s Evropskou unií. Její Konzervativní strana sice získala nejvíce křesel v Dolní sněmovně, přišla ale o většinu.
Angela Merkelová.
Angela Merkelová. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 54 minutami

Florbalistky Švédska zdolaly v semifinále MS Finsko 5:4

Švédské florbalistky zdolaly na mistrovství světa v Neuchatelu Finsko 5:4 a v neděli od 16:30 budou bojovat o zisk sedmého zlata za sebou. Ve finále čeká osminásobné vítězky z minulých 11 šampionátů úspěšnější ze souboje mezi českou reprezentací a domácím Švýcarskem, který začne v 17:45.

Finky, které nastoupily stejně jako ve čtvrtfinále bez nemocné opory Veery Kauppiové, dvakrát v utkání dotáhly ztrátu, poprvé i dvoubrankovou. V čase 53:58 rozhodla reprízu finále z uplynulých čtyř mistrovství světa druhým gólem v utkání Emelie Wibronová. Švédky vyhrály 37. duel za sebou od porážky s Finskem 1:2 v základní skupině v roce 2007 ve Frederikshavnu.

Švédky na přelomu první a druhé třetiny získaly vedení 2:0 díky Wibronové a Bobergové. Na snížení Kippiläové odpověděla v polovině utkání z úniku Gustafssonová, ale Finky během 14 sekund mezi 33. a 34. minutou vyrovnaly díky Saariové a Ooně Kauppiové.

Úřadujícím šampionkám vrátila vedení 78 sekund před koncem druhé třetiny při signalizovaném vyloučení Delgadová Johanssonová. Finky se opět dotáhly v polovině závěrečného dějství díky Ooně Kauppiové. Favoritky ale slavily díky podařené střele Wibronové, v závěru při tlaku soupeřek a dlouhé finské power play odolaly díky brankářce Hillové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy