Nutili mě k sexu s britským princem, tvrdí nezletilá

ČTK ČTK
Aktualizováno 2. 1. 2015 20:28
Nezletilá Američanka tvrdí, že byla investičním bankéřem "půjčována" jeho bohatým a vlivným přátelům jako sexuální otrokyně. Služeb měl využít také britský princ Andrew.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Isifa/Thinkstock

Washington / Londýn - Britský princ Andrew, který je druhým synem královny Alžběty II., údajně využíval sexuálních služeb jedné nezletilé Američanky.

Ta nyní tvrdí, že byla americkým investičním bankéřem "půjčována" jeho bohatým a vlivným přátelům jako nezletilá sexuální otrokyně. Napsal to britský deník The Guardian.

Podle něj se v soudním spisu uvádí, že Američanka byla opakovaně nucena mít s vévodou z Yorku sexuální vztah.

Buckinghamský palác v prohlášení obvinění popřel. "Jakýkoli náznak, že byl spáchán neslušný čin s nezletilou, je jednoznačně nepravdivý," cituje z něj agentura AFP.

Britský princ Andrew údajně využíval sexuálních služeb nezletilé.
Britský princ Andrew údajně využíval sexuálních služeb nezletilé. | Foto: Reuters

Skandály multimilionáře

Zmínka o princi Andrewovi je součástí návrhu žaloby podané tento týden u floridského soudu proti americkému multimilionáři Jeffreymu Epsteinovi, který byl před několika lety odsouzen k několikaměsíčnímu vězení za sex s nezletilou.

Tím ale skandál kolem něj neskončil.

Hromadí se proti němu žaloby od žen, které tvrdí, že je bankéř vykořisťoval.

Vévoda kontakty popřel

Další žena, která zůstává v anonymitě, pak v nejnovější žalobě uvádí, že byla opakovaně zneužívána Epsteinem v letech 1999 až 2002. Údajně byla "nucena mít sexuální styky" s princem Andrewem, když jí bylo sedmnáct, a to v Londýně, New Yorku a na soukromém karibském ostrově, jehož vlastníkem je právě Epstein.

Samotný princ Andrew ale není po právní stránce obviněn. The Guardian připomíná, že vévoda v rozhovoru s časopisem Vanity Fair v roce 2011 popřel, že by měl sexuální kontakty s ženami kolem Epsteina.

Epstein byl v roce 2008 odsouzen k 18 měsícům vězení za to, že nutil nezletilou dívku k prostituci. Z trestu si odseděl 13 měsíců.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 13 minutami

Nejméně dva mrtví po útoku blízko vládní čtvrti v Kábulu

V mešitě v afghánském hlavním městě Kábulu se odpálil sebevražedný útočník, informují zpravodajské agentury. Čin si vyžádal dva životy, dva další lidé utrpěli zranění, což podle agentury AP potvrdili místní představitelé. K útoku došlo blízko pečlivě střežené diplomatické čtvrti Vazír Akbar Chán, kde sídlí desítky mezinárodních organizací včetně českého velvyslanectví. Jedním ze dvou mrtvých je duchovní, který zemřel v nemocnici na následky zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy