Medvědí párty ve srubu, šelmy vypily 100 piv

ČTK ČTK
12. 8. 2012 9:09
Medvědice s mláďaty se vloupala do dobře zásobené chaty v Norsku
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Jarfjord - Medvědice se třemi mláďaty si uspořádala velkolepý večírek v chatě na severu Norska.

Jak informoval místní tisk, medvědí rodina na místě mimo jiné vyprázdnila i stovku plechovek piva.

"Museli tam mít zatraceně velkou párty," řekl novinářům majitel chaty Even Borthen Nilsen. "Uvnitř to páchne močí, odpadky a medvědy," dodal.

Huňáči se dostali dovnitř tak, že roztrhli jednu ze stěn chaty. "Celá chata je zničená," uvedl Nilsen. "Postele a kuchyňské nádobí, sporák, trouba a kredenc s policemi, to všechno je rozbité na kousky."

Zkázu podle Nilsena objevila jeho matka a babička, když do chaty v Jarfjordu přijely. Krom vypitého piva medvědi také sežrali všechny laskominy, které se jim povedlo najít, včetně pěnových žužu bonbónů, medu či čokoládové pomazánky.

Nilsen se navíc obává, že tato návštěva nemusí zůstat ojedinělá. "Matka medvědice sem vzala svá mláďata, takže není žádná záruka, že se tohle nestane znovu v nějaké jiné chatě - anebo opět v té mojí," dodal.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy