Medvědí párty ve srubu, šelmy vypily 100 piv

ČTK ČTK
12. 8. 2012 9:09
Medvědice s mláďaty se vloupala do dobře zásobené chaty v Norsku
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Jarfjord - Medvědice se třemi mláďaty si uspořádala velkolepý večírek v chatě na severu Norska.

Jak informoval místní tisk, medvědí rodina na místě mimo jiné vyprázdnila i stovku plechovek piva.

"Museli tam mít zatraceně velkou párty," řekl novinářům majitel chaty Even Borthen Nilsen. "Uvnitř to páchne močí, odpadky a medvědy," dodal.

Huňáči se dostali dovnitř tak, že roztrhli jednu ze stěn chaty. "Celá chata je zničená," uvedl Nilsen. "Postele a kuchyňské nádobí, sporák, trouba a kredenc s policemi, to všechno je rozbité na kousky."

Zkázu podle Nilsena objevila jeho matka a babička, když do chaty v Jarfjordu přijely. Krom vypitého piva medvědi také sežrali všechny laskominy, které se jim povedlo najít, včetně pěnových žužu bonbónů, medu či čokoládové pomazánky.

Nilsen se navíc obává, že tato návštěva nemusí zůstat ojedinělá. "Matka medvědice sem vzala svá mláďata, takže není žádná záruka, že se tohle nestane znovu v nějaké jiné chatě - anebo opět v té mojí," dodal.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Moderní pětiboj by mohl na OH v Paříži trvat jen 90 minut

Na olympijských hrách v Paříži v roce 2024 by mohla soutěž v moderním pětiboji trvat pouhých 90 minut. Výkonná rada mezinárodní unie UIPM schválila návrh nového formátu tradičního olympijského sportu, jenž by měl být dynamičtější a atraktivnější pro fanoušky i televizní přenosy. V současnosti trvá závod prakticky celý den a bojuje o udržení v programu her.

Nový formát počítá s vylučovacím systémem, který pomůže výrazně zkrátit dobu soutěže. Dvacet minut je vyhrazeno na parkur, 15 minut na šerm, 10 minut na plavání a 15 na závěrečnou kombinaci přespolního běhu se střelbou. Mezi disciplínami mají být desetiminutové přestávky.

Moderní pětibojaři nový systém předloží Mezinárodnímu olympijskému výboru. Jeho výkonná rada bude 7. prosince rozhodovat o soutěžním programu OH 2024, v němž se chce moderní pětiboj udržet. UIPM také chce vedle závodů mužů a žen zařadit do programu třetí medailovou disciplínu, smíšenou štafetu.

Moderní pětiboj je jediným sportem, jenž byl vytvořen přímo pro olympijské hry. Jeho velkým propagátorem byl zakladatel moderního olympijského hnutí Pierre de Coubertin a poprvé se v něm bojovalo o cenné kovy v roce 1912 ve Stockholmu.

"Moderní pětiboj byl původně pětidenní soutěží. V Atlantě 1996 byl zhuštěn do jednoho dne a v Londýně 2012 jsme zkombinovali laserovou střelbu s během, abychom připravili ještě dramatičtější vyvrcholení. V Tokiu v roce 2021 budeme mít všech pět disciplín na jednom stadionu a nyní po dvou letech detailního zkoumání a diskuzí představujeme něco mimořádného: moderní pětiboj trvající 90 minut," uvedl prezident UIPM Klaus Schormann.

Testovací soutěže v novém formátu se konaly v září v Budapešti a Káhiře a podle federace měly u sportovců pozitivní ohlas.

Zdroj: ČTK
Další zprávy