Medvěd v Kanadě vnikl do auta s dítětem. Vyděšená řidička ho zahnala až alarmem

ČTK ČTK
7. 9. 2018 6:53
Řidička v kanadské Britské Kolumbii řešila neobvyklý problém. Do auta s malým dítětem jí pronikl hladový medvěd. "Mohlo to skončit špatně. Měli velké štěstí, že se nic nestalo," reagoval v televizi CTV příslušník kanadského úřadu pro ochranu přírody.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Vancouver -  Žena z předměstí západokanadského Vancouveru udělala chybu. Zaparkovala svůj vůz před domem, do kterého šla s jedním dítětem pro zásoby, ale nechala otevřené dveře auta, ve kterém zůstalo druhé dítě. Když se řidička vrátila, zjistila, že ve voze je hladový medvěd, který se dobývá do sáčku s cereáliemi.

Mladá žena se sice vyděsila, ale duchapřítomně spustila alarm, který zvíře vystrašil. "Mohlo to skončit špatně. Měli velké štěstí, že se nic nestalo," reagoval v televizi CTV kanadský příslušník úřadu pro ochranu přírody.

V oblasti Britské Kolumbie je poměrně obvyklé, že se medvědi dostanou až k lidským příbytkům, kam se nechají zlákat zejména pachem potravin vyhozených do odpadních kontejnerů.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy