Medvěd v Kanadě vnikl do auta s dítětem. Vyděšená řidička ho zahnala až alarmem

ČTK ČTK
7. 9. 2018 6:53
Řidička v kanadské Britské Kolumbii řešila neobvyklý problém. Do auta s malým dítětem jí pronikl hladový medvěd. "Mohlo to skončit špatně. Měli velké štěstí, že se nic nestalo," reagoval v televizi CTV příslušník kanadského úřadu pro ochranu přírody.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Vancouver -  Žena z předměstí západokanadského Vancouveru udělala chybu. Zaparkovala svůj vůz před domem, do kterého šla s jedním dítětem pro zásoby, ale nechala otevřené dveře auta, ve kterém zůstalo druhé dítě. Když se řidička vrátila, zjistila, že ve voze je hladový medvěd, který se dobývá do sáčku s cereáliemi.

Mladá žena se sice vyděsila, ale duchapřítomně spustila alarm, který zvíře vystrašil. "Mohlo to skončit špatně. Měli velké štěstí, že se nic nestalo," reagoval v televizi CTV kanadský příslušník úřadu pro ochranu přírody.

V oblasti Britské Kolumbie je poměrně obvyklé, že se medvědi dostanou až k lidským příbytkům, kam se nechají zlákat zejména pachem potravin vyhozených do odpadních kontejnerů.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Lufthansa vykázala za rok 2020 rekordní ztrátu 6,7 miliardy eur

Německé aerolinky Lufthansa vykázaly za loňský rok kvůli dopadům pandemie covidu-19 rekordní ztrátu 6,7 miliardy eur (175,5 miliardy Kč). V roce 2019 měly zisk 1,2 miliardy eur. Šéf podniku Carsten Spohr předpokládá, že letos bude mít letecká společnost provozní ztrátu nižší. Nabídka letů podle něj tento rok dosáhne 40 až 50 procent úrovně z roku 2019. Předchozí prognóza přitom počítala s 60 procenty. Společnost letos opět nevyplatí dividendu.

Za čtvrté čtvrtletí tyto největší evropské aerolinky vykázaly nižší čistou ztrátu, než se čekalo, konkrétně 1,14 miliardy eur. Analytici očekávali, že od října do prosince společnost prodělá až 1,24 miliardy eur.

Lufthansa se stejně jako ostatní letečtí přepravci potýká s negativními dopady pandemie covidu-19 a musela si sjednat státní pomoc devět miliard eur, aby se vyhnula hrozbě bankrotu. Spohr předpokládá, že ji společnost letos celou nevyčerpá. Má dále za to, že aerolinky v prvním kvartále měsíčně přijdou v průměru o 300 milionů eur.

Zdroj: ČTK
Další zprávy