Medvěd, kterého unášela kra, přežil

rst, ČTK
17. 4. 2006 12:32
Tallin - Hnědý medvěd, kterého minulý týden unášela ledová kra v Baltském moři daleko od pobřeží a kterého už Estonci považovalo za mrtvého, žije.

Medvědí stopy objevil na estonském ostrově Ruhnu jeden místní obyvatel.

Podle estonských úřadů zkušený lovec potvrdil, že stopy vedoucí od severu k jihu ostrova skutečně patří medvědovi. Prý je nanejvýš pravděpodobné, že patří zvířeti, které minulý týden plulo na kře asi 12 kilometrů od Ruhnu v Rižském zálivu.

Huňáče tehdy objevili rybáři, kteří zburcovali pobřežní stráž. Záchranné operace ale skončily ve čtvrtek, protože oblast zasáhla hustá mlha.

Foto: Wikipedia

Viditelnost nulová

"Viditelnost byla velmi špatná. Museli jsme se vrátit s prázdnýma rukama," řekla před víkendem mluvčí pobřežní stráže Helena Loorents.

Mladého jedince zřejmě poslala jeho matka medvědice, aby si na jaře našel vlastní teritorium, jak to hnědí medvědi v tuto dobu dělají.

Experti už nepředpokládali, že by se mohl zachránit.

"Mohl vylézt na led, aby našel něco k jídlu. Jeho šance na přežití je téměř nulová," řekl tehdy lokálním médiím přírodovědec Enn Vilbaste.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V červnu vzrostla důvěra v českou ekonomiku mezi spotřebiteli i podniky

Důvěra v českou ekonomiku v červnu opět stoupla, a to meziměsíčně o 4,3 bodu na 104 bodů. Potřetí v řadě přitom vzrostla důvěra spotřebitelů i podnikatelů. U spotřebitelů se zvýšila o 2,7 bodu na hodnotu 105,5 a mezi podnikateli o 4,6 bodu na 103,7 bodu, uvedl ve čtvrtek na webu Český statistický úřad. V podnikatelském prostředí se důvěra zvýšila ve všech odvětvích. V porovnání s loňským červnem jsou všechny hodnoty výrazně vyšší.

Zdroj: ČTK
Další zprávy