McCainovy kanceláře vyklizeny. Kvůli bílému prášku

gaz, Reuters
22. 8. 2008 8:35
Přišel ve výhrůžném dopise od vězne z Colorada
John McCain
John McCain | Foto: Reuters

Denver - Dvě kanceláře kampaně republikánského kandidáta na amerického prezidenta Johna McCaina byly evakuovány poté, co obdržely výhružný dopis, který obsahoval neidentifikovaný bílý prášek.

Někteří pracovníci kampaně v Coloradu a New Hamsphire byli hospitalizováni.

Během několika hodin se ale ukázalo, že coloradský dopis byl poslán vězněm, který podobné věci dělal už v minulosti. Podle agentů Tajné služby se rovněž neprokázalo, že by psaní obsahovalo nebezpečný materiál.

Nikdo z patnácti lidí, kteří se dostali s práškem do styku, nejeví známky infekce. 

Druhý dopis, který dorazil do kanceláře v New Hampshire, vzbudil pozornost, protože jeho odesilatel měl pocházet z Colorada. Nakonec se však šlo o planý poplach.

K incidentu dochází měsíc po sebevraždě amerického vědce, kterého Federální úřad pro vyšetřování (FBI) podezíral z rozesílání dopisů obsahujících anthrax v září a říjnu 2001. Dopisy vyděsily Ameriku a zapříčinily smrt pěti lidí.

Čtěte také:
Případ anthrax uzavřen, otazníky zůstávají
Anthraxové dopisy z roku 2001 našly svého odesílatele

 

Právě se děje

před 26 minutami

Za zastřelení čerpadlářky potvrdil odvolací soud 19 let vězení

Odvolací soud potvrdil 19 let vězení pro Davida Šindlera, který předloni při přepadení benzinové stanice v Nelahozevsi na Mělnicku zastřelil čerpadlářku. Rozhodnutí soudu je pravomocné. Třiatřicetiletý muž vinu od počátku odmítá.

Šindler ženu podle rozsudku zastřelil 3. prosince 2018 brzy ráno. Spolu s Ivanem Hollitzerem, který se k činu přiznal a byl potrestán čtyřmi lety vězení, po půl třetí ráno vtrhl na čerpací stanici. Čerpadlářka se před muži pokoušela schovat za dveřmi, na které Šindler vystřelil. Podle soudu střílel cíleně tak, aby ženu zasáhl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy