USA nemají zájem válčit s KLDR, chtějí přesvědčit Kim Čong-una, aby se vzdal jaderných zbraní

ČTK ČTK
27. 10. 2017 8:17
Cílem USA není válčit proti Severní Koreji, ale přesvědčit jejího vůdce Kim Čong-una vzdát se jaderného arzenálu. Řekl to americký ministr obrany James Mattis, který zavítal do demilitarizovaného pásma mezi oběma korejskými státy. Obvinil ale také Severní Koreu, že navzdory názoru Rady bezpečnosti OSN pokračuje v provokacích a ohrožuje globální bezpečnost. KLDR podle Mattise buduje jaderný arzenál, který může vyvolat katastrofu pro všechny. Vyjádřil také solidaritu s Jižní Koreou, když řekl: "V době, kdy režim Kim Čong-una vyvolává ohrožení, stojíme po vašem boku i po boku korejského lidu."
James Mattis.
James Mattis. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 5 minutami

Sedm lidí zemřelo při explozi v čínské továrně na pyrotechniku

Sedm lidí zemřelo a 13 dalších bylo raněno při explozi v továrně na zábavní pyrotechniku v centrální čínské provincii Chu-nan. Informovala o tom dnes agentura AP.

Správa města Liou-jang uvedla, že výbuch nastal ve středu ráno a že výroba byla nelegální. Tým sestavený k vyšetření neštěstí vyslýchá zadržené manažery podniku. Ve čtvrtek byla ve městě pozastavena výroba veškeré zábavní pyrotechniky.

Podobné incidenty nejsou v Číně výjimkou. Přibývá jich zejména před oslavami nového lunárního roku, které nadcházející rok připadají na 25. ledna.

Další zprávy