Matovič a Ficův muž se tvrdě střetli v parlamentu. Padaly urážky i slova o zoofilii

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
25. 9. 2020 15:46
Na půdě slovenského parlamentu se při čtvrtečních interpelacích odehrála ostrá slovní výměna mezi místopředsedou Směru-SD Lubošem Blahou a premiérem Igorem Matovičem z hnutí OLaNO. Ačkoliv spory jsou mezi oběma muži poměrně časté, tentokrát dosáhly až absurdních rozměrů, píše o události web Hospodárských novin.
Ostrá hádka slovenského premiéra Matoviče a poslance SMERu v NR SR | Video: Národná rada SR

Blaha Matovičovi vytýkal údajnou investici jeho ženy ve výši 10 milionů eur do finanční skupiny Arca. Premiér tvrdí, že investice ve třech směnkách dosáhla výše 600 tisíc eur.

Blaha při té příležitosti označil manželku premiéra za "bílou klisnu". Matovič v reakci Blahovi nejprve vzkázal, že je idiot, a poté připojil "informaci, kterou získal v e-mailu od člověka, jenž se představil jako Blahův bývalý spolužák". V něm prý stálo, že měl Blaha pohlavní styk s beranem. Matovič tím podle svých slov chtěl upozornit na absurditu pomluv bez důkazů.

Hádky si v Česku všiml mj. předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. "Premiér Matovič osočil při interpelacích poslance Blahu z toho, že měl pohlavní styk s beranem. Tak si říkám, že ten Andrej je celkem ještě umírněná osoba," napsal na Twitter.

 

Právě se děje

před 55 minutami

ÚOHS dal ministerstvu dopravy pokutu za tendr na registrační značky aut

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vyměřil ministerstvu dopravy pokutu 200 000 korun za chybu při tendru na dodávku tabulek registračních značek. Upozornil na to server Zdopravy.cz, ČTK to potvrdil mluvčí úřadu Martin Švanda. Rozhodnutí není pravomocné a lze proti němu podat rozklad. Ten už ministerstvo připravuje, svůj postup při zakázce považuje resort nadále za správný.

Důvodem pro uložení pokuty bylo vyloučení společnost Eltodo z výběrového řízení kvůli tomu, že nezaokrouhlila nabídkovou cenu na celé koruny. "Jednalo se o formální požadavek na zpracování nabídky, jehož nesplnění není přiměřené považovat za oprávněný důvod pro vyloučení z účasti v zadávacím řízení. Podle Úřadu tak došlo k ovlivnění výběru dodavatele. Vzhledem k tomu, že v dané věci již byla uzavřena smlouva, uložil Úřad za spáchání přestupku pokutu ve výši 200 000 korun," uvedl Švanda.

Ministerstvo dopravy s rozhodnutí nesouhlasí a připravuje proti němu rozklad. "Svůj postup, včetně rozhodování o vylučování účastníků zadávacího řízení, jsme porovnávali s judikaturou předsedy ÚOHS, přičemž máme i nadále za to, že jsme postupovali správně," sdělilo ministerstvo ČTK.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zeman dal milost matce pěti dětí, prominul jí pět trestů

Prezident Miloš Zeman z humanitárních důvodů udělil milost matce pěti nezletilých dětí. Prominul jí celkem pět trestů za méně závažnou trestnou činnost. Omilostněná nesplňuje podmínku závažného zdravotního stavu, které Zeman v jiných případech pro udělení milosti vyžaduje.

Prezident se rozhodl pro milost kvůli tomu, že se vzorně stará o pět nezletilých dětí, které by v případě jejího nástupu do výkonu trestu musely být umístěny do různých dětských domovů. Zohlednil také závažný duševní stav nejstarší dcery, které by odloučení od matky mohlo zhoršit její duševní stav, sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy