Matka musela své děti vyhodit oknem ze třetího patra. Požár už byl nebezpečně blízko

Video Associated Press, Video
26. 2. 2021 14:12
Pod okny, ze kterých se valil černý dým, dobrovolníci rychle roztáhli deky. Matka pak děti vyhodila z okna bytu ve třetím patře, požár už byl nebezpečně blízko. Dramatickou situaci v tureckém Istanbulu zachytili na videozáznam kolemjdoucí.
Matka musela dvě své děti vyhodit z okna třetího patra, požár už byl nebezpečně blízko | Video: Associated Press

Jakmile obě děti dopadly na deku, v přistavené sanitce je zkontrolovali lékaři, stejně tak matka byla později preventivně převezena do nemocnice. Ona i s celou svou rodinou vyvázla z nebezpečné situace bez zranění. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Služba HBO Max zřejmě do Česka dorazí až příští rok

HBO možná zprovozní svou videotéku HBO Max v některých částech Evropy včetně Česka až příští rok. Firma se nyní soustřeďuje na Latinskou Ameriku, kde službu zpřístupnila 30. června. "Proto možná odložíme vstup na některé evropské trhy do začátku roku 2022," oznámil Pascal Desroches, finanční ředitel nadnárodní skupiny WarnerMedia, do které HBO náleží.

Podle webu Filmtoro.cz už česká pobočka potvrdila, že spuštění HBO Max pro zdejší zákazníky se odkládá na rok 2022. Dle dřívějšího plánu měla videotéka do Evropy dorazit ve druhé polovině letošního roku.

před 6 hodinami

Počet potvrzených obětí záplav v Německu dosáhl 180

Počet potvrzených obětí prudkých bouřek a záplav v Německu dosáhl 180, z toho 132 v západní spolkové zemi Porýní-Falc. Vyplývá to podle agentury AFP z bilance obětí po páteční aktualizaci německými úřady. Zhruba 150 lidí je nezvěstných nebo není možné je kontaktovat.

Předchozí bilance obětí záplav ze 14. a 15. července podle AFP činila 177. V nejhůře zasaženém regionu Porýní-Falc je nyní podle policie 132 potvrzených obětí na životě a 766 raněných. Dalších 149 je stále nezvěstných.

"Avšak neočekáváme, že konečný počet zemřelých se zvýší o tolik," řekl na tiskové konferenci zemský premiér Roger Lewentz s tím, že někteří lidé ze seznamu jsou na dovolené.

Zdroj: ČTK
Další zprávy