Malé dobrodružství aneb Mateřství v Indii

Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
16. 3. 2012 8:00

Dillí - Indie patří k zemím s nejvyšší úmrtností na světě. V indickém svazovém státě střední Indie Madhjapradéši začala fungovat průkopnická služba pro budoucí maminky. Takzvaný Janani Express, který objíždí vesnice a osady a sváží těhotné ženy do porodnic s adekvátním vybavením. Projekt, který je bezplatný a vznikl za podpory místní vlády a Dětského fondu Organizace spojených národů (UNICEF), se snaží snížit počet úmrtí novorozenců a zvýšit naopak počet dětí narozených v porodnicích, kde se matkám i dětem dostane odborné péče.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Americký diplomat Sondland připustil, že na Trumpův pokyn tlačil na Ukrajinu

Americký diplomat Gordon Sondland při středečním veřejném slyšení v Kongresu připustil, že na pokyn prezidenta USA naléhal na Kyjev, aby dodal informace zvýhodňující Donalda Trumpa ve volbách. Sondland, Trumpův stoupenec a sponzor jeho volební kampaně, promluvil ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb, který chce usvědčit Trumpa, že se na Kyjevu domáhal informací poškozujících jeho možného volebního soka Joea Bidena.

Sondland působí jako velvyslanec USA při Evropské unii a demokraté toužící vystavit Trumpa hrozbě ústavní žaloby ho považují za klíčového svědka. Hotelový magnát je podle médií členem skupiny nazývané "amigos" (přátelé), do níž patří ministr energetiky Rick Perry a zmocněnec USA pro Ukrajinu Kurt Volker. Jejich úkolem bylo prostřednictvím zákulisních tahů přimět Kyjev k dodání "špíny" na Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy