Maria strhla lavinu. Našlo se další dítě bez identity

Petr Jemelka Petr Jemelka
14. 11. 2013 9:51
Prokuratura v řecké Soluni prověřuje šest podezřelých případů.
Nalezená dívka na policejní fotografii.
Nalezená dívka na policejní fotografii. | Foto: Reuters

Soluň - Řecké úřady obvinily další romský pár z únosu dítěte. Nařízené testy DNA totiž odhalily, že čtyřletá dívenka, jež vydával za svou, není jeho.

Další případ neoprávněné péče o cizího potomka v Soluni je výsledkem prověřování poporodních záznamů, které řecké úřady nařídily v souvislosti s ostře sledovaným případem malé Marii.

Tu policie našla v romské osadě a s pomocí Interpolu několik dní pátrala po jejích skutečných rodičích. Ti se nakonec sami přihlásili, hrozí jim vězení.

Šlo o bulharské Romy, kteří si podle svých slov péči o další dceru nemohli dovolit.

Také zatím poslední odhalení podvodníci, kteří vychovávají další dvě děti, tvrdí, že jim dívku dal jiný romský pár, protože se o ni nedokázal postarat. Než policisté zjistí její skutečnou totožnost, zůstane holčička v péči aténské charity Úsměv dítěte - u stejné organizace jako Maria.

Zdaleka nemusí jít o poslední případ - soluňská prokuratura prozradila agentuře AFP, že vyšetřuje šest podezřelých případů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 15 minutami

Policie v Berlíně zadržela Syřana kvůli přípravě atentátu. Koupil už chemikálie na bombu

Německá policie zadržela v úterý v Berlíně muže, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Šestadvacetiletý Syřan hledal na internetu informace o tom, jak sestrojit bombu. Nakoupil si už i chemikálie, které se při výrobě výbušnin používají, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura DPA.

Muže v německém hlavním městě zadržela speciální policejní jednotka, která zároveň prohledala jeho byt. Případem se zabývá generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné právě vyšetřování terorismu. Podle něj Syřan komunikoval od počátku tohoto roku s dalšími lidmi na islamistickém chatu za účelem "přípravy teroristického útoku". 

Zdroj: ČTK
Další zprávy