reklama
 
 

Manželka opouští Berlusconiho. Ten žádá omluvu

4. 5. 2009 13:02
Italský premiér odmítá spor komentovat coby "soukromou záležitost"

Řím - Itálii čeká zřejmě jeden z nejsledovanějších rozvodů posledních let. Manželka premiéra Silvia Berlusconiho Veronica Lariová oznámila, že svého muže definitivně opouští a podává žádost o rozvod.

Bývalá herečka byla provdaná za mediálního magnáta a později i politika devatenáct let, ale žili spolu již od roku 1980. Mají tři děti, všechny ve věku přes dvacet let. Berlusconi má ještě dvě děti z prvního manželství.

Lariová uvedla, že k rozvodu ji vede chování jejího manžela jak v soukromí, tak i v politice. "Byla jsem donucena to udělat," řekla deníku La Stampa.

Manželovi zazlívá údajné flirtování s mladšími ženami. Dvaasedmdesátiletý premiér se nedávno objevil v Neapoli na oslavách osmnáctých narozenin dcery svého přítele a daroval jí drahé šperky.

Tím prý manželčin příslovečný pohár trpělivosti přetekl. "Na osmnáctiny našich dětí bohužel nikdy nepřišel," uvedla.

Lariová také dala veřejně najevo pobouření nad tím, jakým způsobem Berlusconiho strana Lid svobody vybírá ženské kandidátky pro volby do Evropského parlamentu.

Podle ní se dostávají na kandidátku jen modelky a hezké "televizní" tváře. Figuruje na ní například bývalá Miss Itálie.

Sám Berlusconi nejprve kauzu odmítl komentovat s odůvodněním, že se jedná o soukromou záležitost. Později se ale nechal slyšet, že bude po manželce žádat veřejnou omluvu.

"Třikrát a dost"

"Veronica se mi bude muset veřejně omluvit - a nevím, zda to bude stačit," řekl Berlusconi v rozhovoru pro italský deník Corriere della Sera.

"Je to potřetí, co mi tohle provedla uprostřed volební kampaně. To už je příliš," dodal naštvaný premiér.

Podle deníku La Stampa Berlusconi předal celou záležitost svým právníkům.

"Popravdě řečeno je docela možné, že ji budu soudit za urážku na cti," řekl Berlusconi deníku.

Už dříve také podotkl, že v kritice zařazování žen na volební kandidátky jeho manželka podlehla propagandě levicového tisku.

V minulosti se oba manželé svými odlišnými názory na veřejnosti netajili. Například v roce 2003 Lariová vystupovala proti válce v Iráku, zatímco Berlusconi jako tehdejší premiér invazi podporoval.


 

autoři: Naďa Straková, Zahraničí | 4. 5. 2009 13:02

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama