Překvapení pod plachtou musel vydýchat. Lukašenko dostal v africké zemi nečekaný dar

Video Video
1. 2. 2023 13:00
Alexandr Lukašenko hledá země nakloněné jeho autoritářskému režimu. Běloruský prezident, který mimo jiné podporuje ruskou invazi na Ukrajinu, vyrazil na státní návštěvu Zimbabwe. A neodjel s prázdnou.
„Máme pro vás dárek.“ Překvapení pod prostěradlem Lukašenko chvíli vydýchával. | Video: Reuters

V metropoli Harare ho přijal s velkou pompou prezident Emmerson Mnangagwa. Bělorusko se s tímto chudým africkým státem snaží posílit obchodní vztahy zejména v oblasti zemědělství. Program mechanizace zemědělských podniků dosahuje hodnoty přibližně 66 milionů dolarů.

Lukašenko předal svému protějšku jako dar traktor - chloubu průmyslové výroby, kterou Bělorusko po rozpadu SSSR zachovalo a rozvíjelo. Druhá strana svůj dárek skryla pod prostěradlo. Když ho před Lukašenkem strhli, nebyl schopen zareagovat slovy. Před ním stál vycpaný lev. 

Během toho, kdy Lukašenko rozpačitě obdivoval taxidermii lva, Mnangagwa zdůraznil, že jde o nejsilnější zvíře v Africe. Zimbabwe, jako mnoho dalších afrických zemí, neodsoudilo ruskou invazi na Ukrajinu, místo toho vyzývá obě strany k rozhovorům.

"Snad Evropané vyslyší hlas rozumu." Lukašenko se sešel s Putinem (prosinec 2022)

"Snad Evropané vyslyší hlas rozumu." Putin vyrazil na návštěvu za Lukašenkem. | Video: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 55 minutami

Dálnice D1 je po nehodě u Velké Bíteše ve směru na Prahu znovu průjezdná

Dálnice D1 je po nehodě mezi Velkou Bíteší na Žďársku a Lhotkou na 156. kilometru ve směru na Prahu znovu průjezdná. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Srazila se dvě osobní auta, zranili se dva lidé. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra a krajské policejní mluvčí Dany Čírtkové. Nehoda se stala krátce před 17:00. Dva lidé se zranili, na místě přistál i vrtulník záchranářů, řekla Čírtková.

Další zprávy