Mám vážnou nemoc, oznámil Tom Hanks. Musí zhubnout

ČTK ČTK
9. 10. 2013 15:12
Doktor mi řekl, že mám vážit jako na střední škole. To jsem ale měl 44 kg, dodal.
"Doktor mi řekl, že mám vážit jako na střední škole. To jsem ale měl 44 kg. To radši budu mít cukrovku," říká Hanks.
"Doktor mi řekl, že mám vážit jako na střední škole. To jsem ale měl 44 kg. To radši budu mít cukrovku," říká Hanks. | Foto: Reuters

Los Angeles - Americký herec Tom Hanks zjistil, že trpí cukrovkou. Sedmapadesátiletá hvězda Hollywoodu to uvedla v televizi, kde vystoupila v rámci propagace svého nového filmu Kapitán Phillips.

"Šel jsem k doktorovi a on mi řekl, že vysoké hladiny cukru v krvi, které se objevovaly od mých 36 let, přerostly v cukrovku druhého typu," řekl herec v pořadu Late Night s Davidem Lettermanem.

Vedle cukrovky druhého typu se rozlišuje také cukrovka prvního typu. Obě nemoci mají podobné příznaky, ale jiné příčiny vzniku. Zatímco u běžnějšího druhého typu souvisí choroba hlavně s nezdravým stravováním a s nedostatkem pohybu, u prvního jde o poruchu imunitního systému.

Hrdina filmů Forrest Gump, Philadelphia či Zahraňte vojína Ryana měnil kvůli svým rolím často váhu, což podle lékařů mohlo přispět k jeho onemocnění cukrovkou druhého typu. Tou ve Spojených státech trpí zhruba 26 milionů lidí.

Mám vážit jako na střední. Ale to jsem měl 44 kg!

"Doktor uvedl, že budu zcela zdráv a nebudu mít cukrovku, když zhubnu a budu vážit jako na střední škole. Tak jsem mu řekl, že budu mít dál cukrovku, protože nikdy nemohu dosáhnout váhy ze studentských let," dodal ke své nemoci Hanks, jehož citoval server televize CNN.

Herec, který je vysoký 183 centimetrů, prý na střední škole vážil jen 44 kilogramů. Kolik váží teď, neprozradil.

Nový film Kapitán Phillips jde v pátek do amerických kin a v listopadu se začne promítat i v České republice. Hanks řekl, že se v tomto životopisném thrilleru snažil hrdinného kapitána Richarda Phillipse ztvárnit co nejvěrněji.

Snímek Kapitán Phillips se vrací ke skutečné události z roku 2009, kdy skupina somálských pirátů unesla americkou nákladní loď Maersk Alabama. Film se zaměřuje na vztah mezi pirátským vůdcem a kapitánem lodi, který jako rukojmí musí opustit svou loď i posádku.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sudetští Němci na sjezdu udělí cenu českému exministrovi kultury Hermanovi

Sudetoněmecké krajanské sdružení (SL) na červencovém sjezdu v Mnichově udělí bývalému českému ministrovi kultury Danielu Hermanovi nejvyšší vyznamenání, kterým je Evropská cena Karla IV. Ve středu to oznámilo krajanské sdružení, které zastupuje zájmy sudetských Němců odsunutých po druhé světové válce z Československa a jejich potomků. Mluvčí sudetských Němců Bernd Posselt v prohlášení označil Hermana za člověka, který pomáhá ostatní spojovat a usmiřovat.

Nejvyšší představitel sudetských Němců Posselt uvedl, že Herman je mimořádným křesťanským stavitelem mostů a usmiřovatelem. Cenu si Herman převezme v sobotu 17. července.

Herman navštívil sudetoněmecký sjezd v roce 2016 jako první člen české vlády. V tehdejším projevu, ve kterém sudetské Němce pozdravil oslovením milí krajané, připomněl nacistické zločiny i násilnosti Čechů při poválečném odsunu německy mluvícího obyvatelstva. Vyjádřil také lítost nad těmito událostmi. Sjezdu se Herman zúčastnil také v roce 2019, který byl kvůli pandemii nemoci covid-19 zatím poslední. Tehdy byl jedním z řečníků, kteří gratulovali dlouholeté šéfce Izraelitské kulturní obce v Mnichově a Horním Bavorsku Charlotte Knoblochové k Evropské ceně Karla IV.

Zdroj: ČTK
Další zprávy