Maltská policie zná totožnost lidí, kteří naplánovali vraždu novinářky

ČTK ČTK
19. 11. 2018 9:54
Maltští vyšetřovatelé znají identitu "více než dvou" Malťanů, kteří naplánovali loňskou vraždu novinářky Daphne Caruanové Galiziové. Informoval o tom v neděli deník Times of Malta, aniž by jejich totožnost blíže specifikoval. Loni v prosinci byli zadrženi tři muži podezřelí z odpálení bomby umístěné v automobilu, která novinářku zabila. Rodinu novinářky policie o aktuálním stavu vyšetřování neinformovala, uvedl maltský list. Maltské úřady pouze sdělily, že jsou ve stálém kontaktu s Europolem. Galiziová přišla o život 16. října 2017 při explozi nedaleko svého domu ve vesnici Bidnija. Psala o korupci a praní špinavých peněz, a to i ve vládních kruzích.
Daphne Caruanová Galiziová psala o korupci a praní špinavých peněz, a to i ve vládních kruzích.
Daphne Caruanová Galiziová psala o korupci a praní špinavých peněz, a to i ve vládních kruzích. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 7 minutami

V Senátu USA začala rozhodující fáze soudní žaloby na Trumpa, je obviněný ze zneužití úřadu a obstrukcí

Debatou o organizaci a pravidlech jednání začala v Senátu USA rozhodující fáze soudní žaloby na Trumpa. Je obviněn ze zneužití úřadu a obstrukcí.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

V nové ruské vládě zůstává ministrem zahraničí Sergej Lavrov, ministrem obrany Sergej Šojgu a energetiky Alexandr Novak

V nové ruské vládě zůstává ministrem zahraničí Sergej Lavrov, ministrem obrany Sergej Šojgu, energetiky Alexandr Novak a financí Anton Siluanov. Vyplývá to z výnosu prezidenta Vladimira Putina o jmenování nové vlády, o kterém informoval Kreml a následně tiskové agentury. Prvním místopředsedou kabinetu nového premiéra Michaila Mišustina se stal dosavadní Putinův poradce pro ekonomiku Andrej Belousov.

Zdroj: ČTK
Další zprávy