Malajsie vydá zprávu o MH370, zmizení boeingu nevysvětlí

ČTK ČTK
28. 1. 2015 19:15
Dokument bude veřejnosti symbolicky předložen den před výročím pravděpodobné tragédie.
Foto: Reuters

Kuala Lumpur - Malajsijské úřady zveřejní 7. března průběžnou zprávu o případu letadla společnosti Malaysia Airlines, které před rokem s 293 lidmi na palubě zmizelo na trase z Kuala Lumpuru do Pekingu.

Dokument o letu MH370 bude symbolicky veřejnosti předložen den před výročím pravděpodobné tragédie.

Agentura AP citovala malajsijského ministra dopravy Azize Kaprawiho, podle něhož zpráva nebude obsahovat vysvětlení záhady, jejíž vyšetřování stále pokračuje.

Kaprawi řekl, že lze očekávat jen shrnutí dosavadního pátrání po letadle, o kterém se spekuluje, že havarovalo v odlehlé oblasti Indického oceánu.

Australští koordinátoři pátraní tvrdí, že hledání může klidně trvat další rok a ani to nezaručuje jeho úspěch. Pátracím týmům se zatím nepodařilo objevit žádné trosky.

Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines zmizel z obrazovek radarů v noci na 8. března loňského roku.

Předpokládá se, že se zřítil v jižní části Indického oceánu západně od australského pobřeží poté, co se z neznámých důvodů odklonil od své trasy.

Kolem zmizení letadla se objevila řada konspiračních teorií. Podle jedné je údajně možné, že boeing na dálku "unesli" hackeři a poté ho sestřelili Američané kvůli obavě z ohrožení vojenské základny na ostrově Diego Garcia. Americká vláda takovou možnost popírá.

 

Právě se děje

Další zprávy