V Utahu našli těla sedmi novorozenců. Zabila je matka?

Petr Jemelka ČTK Petr Jemelka, ČTK
Aktualizováno 14. 4. 2014 11:53
Těla byla ukryta v lepenkových krabicích. Manžel podezřelé ženy a majitel domu prý nic nevěděl.
Megan Huntsmanová
Megan Huntsmanová | Foto: Reuters

Salt Lake City - V garáži domu v západoamerickém Utahu byla nalezena těla sedmi novorozenců.

První z nich objevil majitel domu při úklidu garáže, další ostatky pak v lepenkových krabicích našla přivolaná policie.

Podle vyšetřovatelů kojence s největší pravděpodobností zavraždila jejich vlastní matka - 39letá Megan Huntsmanová -, která se z domu svého manžela před třemi roky odstěhovala.

Jedno z dětí se narodilo předčasně, ostatní žena zřejmě udusila. Příčinu smrti ale s jistotou potvrdí až nařízená pitva.

To je neuvěřitelné, nemohou to pochopit, nedává to žádný smysl.

"To je neuvěřitelné, nemohou to pochopit, nedává to žádný smysl," řekl k případu policejní kapitán Michael Roberts.

Huntsmanová skončila v cele pro podezření ze šestinásobné vraždy, její bývalý partner Darren West podle BBC obviněn nebyl.

"Nedomníváme se, že by o tom cokoliv věděl," vysvětlil Roberts. Na otázku novinářů, jak je možné, že West nezaznamenal, že jeho tehdejší partnerka sedmkrát otěhotněla a porodila, policista odpovědět nedokázal.

Tři dcery vychovala normálně, podivují se sousedé

Policie se domnívá, že Huntsmanová děti porodila mezi lety 1996 až 2006. Zda byl otcem usmrcených dětí majitel domu, bude možné říci až po analýze DNA.

Dějištěm tragédie je Pleasant Grove, které leží necelých 60 kilometrů jižně od Salt Lake City.

Huntsmanová vychovávala tři dcery - dvě už jsou dospělé a třetí je v teenagerovském věku. Podle sousedů, které oslovila agentura AP, dívky působily normálně a nebudily podezření, že by mělo být v jejich rodině cokoliv v nepořádku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy