Mafie pohřbí duisburské mrtvé. Přibudou další ?

lem, BBC
23. 8. 2007 13:17
Pět Italů bude pohřbeno v rodné zemi

San Luca - Pět členů italské 'Ndranghety, jejichž těla byla minulý týden objevena před pizzerií v německém Duisburgu, má být dnes pochováno ve svém rodném městečku San Luca na jihu Itálie.

Tří oddělených obřadů se zúčastní stovky příbuzných, známých i mafiánských kmotrů.

Nejmladší ze zavražděné šestice, osmnáctiletý Tommaso Ventura, který osudnou noc v pizzerii oslavoval svoji plnoletost, má být pochován v Německu, kde trvale žil.

Itálie je na mafiány připravena

Policie v italské Kalábrii se na pohřeb mafiánských členů pořádně připravila.

Již v uplynulých dnech ministr vnitra Giuliano Amato nařídil vystavět kolem města policejní zátarasy a kontrolovat každé projíždějící auto i situaci ve městě.

V obavě před možnými násilnostmi bylo zakázalo také dnešní konání tradičních pohřebních procesí.

ČTĚTE: Duisburg zažil krvavou vendetu mafiánských klanů

              Itálii hrozí válka mafií, Ndrangheta se probouzí

Z jihokalábrijského San Luca pocházejí dva znepřátelené klany  - Strangiových-Nirtaových a Romeových-Pelleových. Stovky jejich členů žijí i právě v německém Porúří, kde k tragédii došlo.

Nepřátelství mezi nimi trvá již více než 15 let, ale v tomto roce se rozhořelo s novou silou. Během půl roku zde bylo zabito pět lidí.

"Bůh nás opatruj," citoval slova jednoho z mísních obyvatel britský deník Guardian. "Věříme v mír, ale tato země je Bohem zapomenuta."

Italská policie je v pohotovosti. Kolem města San Luca byly nasazeny desítky ochránců zákona.
Italská policie je v pohotovosti. Kolem města San Luca byly nasazeny desítky ochránců zákona. | Foto: Reuters

Vyšetřování vázne. Chybí podezřelí

Vyšetřování vražd zatím nepřineslo zádné vásledky. V souvislosti s nimi nebyl nikdo zatčen ani v Německu, ani v Itálii.

'Ndrangheta bývala dlouho ve stínu sicilské mafie Cosa Nostra. Postupem času a díky úspěchům při potírání sicilské mafie se situace změnila.

Roční obrat obchodů, který se pohybuje kolem 35 miliard eur, nyní 'Ndranghetu řadí k nejmocnějším mafiím v Evropě. Její členové operují po celém kontinentu, ale také v Kanadě, Spojených státech nebo Austrálii.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy