Maďarský ministr pro evropské záležitosti János Bóka sliboval, že maďarské předsednictví se bude snažit hledat "skutečná řešení skutečných problémů v Evropě". Za priority předsednictví maďarští představitelé označili kromě posílení konkurenceschopnosti EU a boje proti nelegální migraci například agrární politiku vstřícnější k zemědělcům.
Maďarsko si pro své předsednictví zvolilo slogan Make Europe Great Again (Udělejme Evropu opět skvělou), který přímo odkazuje na heslo, jež ve své kampani používal bývalý americký prezident Donald Trump.
Pro prosazování své agendy bude mít vláda premiéra Viktora Orbána spíše omezený prostor. Předsednická země funguje jako jakýsi moderátor při diskuzích mezi členskými zeměmi či v trialozích mezi státy, Evropskou komisí a Evropským parlamentem. V situaci po volbách se navíc legislativní činnost plně rozvine až v říjnu nebo listopadu.
Na jednom z příštích zasedání Evropského parlamentu by měl premiér Orbán vystoupit s projevem o prioritách maďarského předsednictví. Ze strany europoslanců přitom často zaznívá ostrá kritika na adresu Orbánovy vlády kvůli obavám o nezávislost maďarské justice či médií. Dlouhodobě napjaté má kvůli tomu Budapešť vztahy i s Evropskou komisí. V posledních měsících Maďarsko blokovalo také unijní pomoc Ukrajině.
Maďarské předsednictví skončí 31. prosince a v čele Rady Evropské unie ho od 1. ledna 2025 nahradí Polsko.