Maďarské gripeny zasahovaly kvůli 28 ultralehkým letounům, které neměly povolení

ČTK ČTK
28. 5. 2018 20:52
Stíhačky Gripen maďarské armády musely v pondělí odpoledne vzlétnout kvůli 28 ultralehkým letadlům, která vstoupila do maďarského vzdušného prostoru bez povolení. Podle agentury MTI o tom informovalo ministerstvo obrany. Podle sdělení ministerstva se jednalo o 14 letounů a 14 vrtulníků, které vlétly nad maďarské území cestou z Francie do Rumunska. Stroje přitom nenavázaly spojení s civilními úřady pro řízení letového provozu. Malá letadla přistála na letišti Balatonkeresztúr na západě Maďarska. Místní policie nyní incident vyšetřuje.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výsledek primárek ve Wisconsinu úřady oznámí až příští týden

V americkém státě Wisconsin se i přes pandemii nemoci covid-19 konaly prezidentské primárky, ve kterých se v případě demokratů utkali o stranickou prezidentskou nominaci někdejší viceprezident Joe Biden a senátor Bernie Sanders.

Výsledky budou podle rozhlasové stanice NPR zveřejněny až 13. dubna jak dříve určil jeden ze soudů, který spor o konání voleb během krizové doby nynější pandemie rozhodoval.

Ve Wisconsinu tamní ministerstvo zdravotnictví podle úterní bilance eviduje 2578 nakažených, z nichž 92 nemoci podlehlo. U 745 lidí si jejich stav vyžádal hospitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy