Macronová po Bolsonarově výroku děkovala Brazilcům, kteří se omlouvali za prezidenta

ČTK ČTK
Aktualizováno 29. 8. 2019 20:44
První dáma Francie Brigitte Macronová ve čtvrtek poděkovala Brazilcům a Brazilkám, kteří jí na sociálních sítích vyjadřovali podporu po neuctivém komentáři, který na její adresu na facebooku zveřejnil brazilský prezident Jair Bolsonaro. Píše o tom francouzský tisk.
Brigitte Macronová
Brigitte Macronová | Foto: Reuters

"Brazilcům a Brazilkám bych chtěla říct jen dvě slova, protože vidím, že jsou tu kamery: muito obrigada," uvedla Macronová během projevu při otevírání jednoho muzea a použila při tom portugalský výraz pro "mnohokrát děkuji". Dodala, že svět se mění a některé věci si již nelze dovolit. Médiím později řekla, že ji solidarita Brazilců velmi dojala.

Prezident Bolsonaro komentoval na facebooku montáž jednoho z uživatelů, na které je prezident Macron s manželkou Brigitte a Bolsonaro s manželkou Michelle. "Už rozumíš, proč Macron Bolsonara pronásleduje?" stojí u obrázku. Brazilský prezident z ověřeného účtu napsal: "Neponižujte toho chlapíka, cha, cha, cha."

Na dotaz agentury AFP, zda komentář zveřejnil sám prezident, nebo někdo z jeho týmu, Bolsonarův úřad odmítl odpovědět. Své manželky se veřejně zastal i Macron. Brazilci se pak na twitteru začali za svou hlavu státu omlouvat pod hashtagem #DesculpaBrigitte (Promiň, Brigitte). Bolsonaro svůj příspěvek smazal, aby zabránil "mylné interpretaci", uvedl ve středu mluvčí brazilského prezidenta.

 

Právě se děje

Další zprávy