Macron popřel Asadovo tvrzení, že Francie v Sýrii podporovala terorismus

ČTK ČTK
19. 12. 2017 18:49
Francouzský prezident Emmanuel Macron se ohradil proti obvinění hlavy syrského státu Bašára Asada, že Francie podporovala terorismus v Sýrii. Macron zdůraznil, že mezinárodní koalice pod vedením Spojených států si může připsat jednoznačný vojenský úspěch v boji proti teroristické organizaci Islámský stát (IS). Macron po setkání s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem řekl, že Asadovy výroky jsou nepřijatelné. Asad tento týden prohlásil, že Francie nemá právo se zapojit do mírového procesu. "Francouzské ruce jsou pokryty syrskou krví. Ti, kteří podporují terorismus, nemají právo mluvit o míru, natož právo zasahovat do syrských záležitostí," řekl Asad.
Emmanuel Macron.
Emmanuel Macron. | Foto: Reuters

 

Právě se děje

před 25 minutami

Syrská armáda zasáhla proti izraelským střelám nad Damaškem

Syrská protivzdušná obrana zasáhla proti izraelskému raketovému útoku mířícímu na jižní okraj Damašku. V neděli o tom informovala syrská televize a další média, na něž se odvolala agentura Reuters. Sýrie zatím neohlásila žádné oběti. Mluvčí izraelské armády odmítl informaci o útoku komentovat.

Syrská armáda tvrdí, že protivzdušná obrana většinu izraelských střel zlikvidovala dřív, než dopadly na cíl. "Naše protivzdušná obrana nad Damaškem zneškodnila nepřátelské rakety," oznámila syrská agentura SANA.

Izrael podniká v Sýrii útoky hlavně na íránské oddíly a jejich spojence z libanonského Hizballáhu. Jeho snahou je zabránit Íránu Hizballáh vyzbrojovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy