Jestli bude Turecko hlasovat o trestu smrti, s EU se může rozloučit, varoval německý ministr

ČTK ČTK
1. 11. 2016 14:35
Podle německého ministra spravedlnosti Heika Maase budou okamžitě ukončeny rozhovory o přistoupení Turecka k Evropské unii v případě, že bude turecký parlament hlasovat o znovuzavedení trestu smrti. Podle něj takový postoj sdílí spolkový kabinet. Parlamentní hlasování o znovuzavedení hrdelního trestu nedávno avizoval turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, který věří, že zákonodárci zákon schválí. Maas je znepokojen také dalšími zásahy tureckého režimu – například proti státním zaměstnancům a učitelům – a také zatčením šéfredaktora opozičního tureckého listu Cumhuriyet. "Každý, kdo chce v budoucnu patřit k Evropské unii, musí zaručit svobodu tisku," zdůraznil spolkový ministr spravedlnosti.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 40 minutami

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi pak až do 1. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Lhůtu pro podání přiznání k dani z příjmu stát prodlužoval kvůli koronavirové krizi už loni. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vláda prodloužila nulovou sazbu DPH na respirátory o dva měsíce

Vláda prodloužila zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Nulová sazba bude platit další dva měsíce až do 3. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dočasné zrušení 21procentní daně vláda zavedla na začátku února a původně měla platit dva měsíce. Chtěla tím podpořit snížení cen respirátorů při jejich povinném zavádění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy