Má 39 manželek a dům se stovkou pokojů. Podívejte se

Zahraničí Zahraničí
23. 10. 2011 19:20
Dvaašedesátiletý Ziona Chan z indického státu Mízórám má největší rodinu na světě
Dvaašedesátiletý Ziona odpočívá v práci.
Dvaašedesátiletý Ziona odpočívá v práci. | Foto: Reuters

Baktwang, indický stát Mizórám - Dvaašedesátiletý Ziona Chana si připadá být požehnaným. Má 39 manželek, 94 dětí a 33 vnoučat.

Jde pravděpodobně o největší rodinu na světě. Společně žijí v domě s více než stovkou pokojů. Ložnice manželek a dětí tam připomínají koleje.

Ziona je také hlavou sekty "Chana", pojmenované po jeho otci a založené v roce 1942. Toto náboženské společenství umožňuje svým členům žít v mnohoženství.

"Cítím se jako boží dítě. Mám tolik lidí, o které se musím starat," řekl agentuře Reuters.

Fungování rodiny je prý založené na "vzájemné lásce a úctě". Ale také na téměř vojenské disciplíně. Každý má jasně dané povinnosti. Vše řídí Zionova první manželka Zathiangi.

"Rád bych svou sektu ještě rozšířil," dodal Ziona.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bleskové povodně v Afghánistánu mají 150 obětí, tvrdí Tálibán

Bleskové povodně, které ve středu večer místního času postihly afghánskou provincii Núristán, si vyžádaly 150 obětí. Podle agentury AP to ve čtvrtek oznámilo radikální islamistické hnutí Tálibán, které má tuto oblast na severovýchodě země pod kontrolou.

Tiskové agentury dříve s odvoláním na afghánskou vládu uváděly nejméně 40 obětí. Agentura AP ale citovala i mluvčího guvernéra provincie, podle něhož je obětí nejméně 60. I on ale uvedl, že mrtvých bude zřejmě mnohem více.

"Bohužel voda vzala polovinu vesnice, kde stálo více než 100 domů. Více než 100 lidí je mrtvých nebo pohřešovaných," řekl už dříve agentuře Reuters mluvčí Tálibánu Zabiulláh Mudžáhid.

Zdroj: ČTK
Další zprávy