Lyonský arcibiskup odvolal čtyři kněze kvůli zneužívání nezletilých. Sám o aféře několik let věděl

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 6. 2016 18:05
Arcibiskup francouzského Lyonu kardinál Philippe Barbarin odvolal z funkce čtyři římskokatolické kněze, kteří jsou podezřelí ze sexuálního zneužívání nezletilců. Oznámila to lyonská diecéze. V prohlášení upřesnila, že kardinál se rozhodl na základě doporučení kolegia expertů z řad církve, lékařů a veřejnosti. Diecéze také uvedla, že o všech čtyřech případech již vědí justiční orgány. Skandál vypukl před čtyřmi měsíci, kdy byl jeden z kněžích obviněn ze sexuálního zneužívání nezletilých skautů v letech 1986 až 1991. Barbarin přiznal, že o aféře věděl. Tím se podle vyšetřovatelů mohl dopustit "ohrožení života jiných osob".
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy