reklama
 
 

Lovci nacistů jsou na stopě Doktora Smrti. V Chile

9. 7. 2008 13:30
Aribert Heim se pravděpodobně skrývá v Patagonii

Los Angeles - Nejhledanější nacistický zločinec známý jako Doktor Smrt se pravděpodobně skrývá v Chile. Tvrdí to představitelé Střediska Simona Wiesenthala, které po světě po bývalých nacistech pátrá.

Informaci přinesla britská stanice BBC.

Aribert Heim se pravděpodobně skrývá v Patagonii, kde žije i jeho dcera. Středisko už do oblasti poslalo své zástupce, kteří se pokusí bývalého nacistu najít.

Heim podle svědků a obětí během druhé světové války v táboře v rakouském Mauthausenu týral a zabíjel vězně. Používal při tom mimořádně kruté metody. Přeživší například vypověděli, že jim amputoval končetiny bez umrtvení. Dalším obětem píchal injekce jedu přímo do srdce.

„V několika posledních dnech jsme obdrželi důvěryhodné informace ze dvou různých zdrojů, které oba odkazují na Chile," potvrdil BBC ředitel izraelské kanceláře Střediska Simona Wiesenthala Efraim Zuroff, který bývá přezdíván "posledním lovcem nacistů".

Středisko vypsalo odměnu ve výši 315 tisíc eur (zhruba 7,4 milionů korun) za informace, které by vedly k dopadení Heima.

„Jeho zločiny jsou plně zdokumentovány jím samotným, o vykonaných operacích si totiž vedl záznamy," řekl Zuroff. „V Mauthausenu mučil mnoho svých pacientů, než je zabil. Části jejich těl pak používal jako dekorační předměty," dodal.

Po válce byl Heim zadržen Američany, avšak nebyl obviněn. Až do roku 1962 v německém Baden-Badenu dále provozoval lékařskou praxi. Poté, co se dozvěděl, že bude patrně hnán před soud, uprchl ze země.

Pokud skutečně Heim žije, je mu nyní 94 let.

autor: mih | 9. 7. 2008 13:30

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama