reklama
 
 

Policie našla šperky v hodnotě milionů eur ukradené z luxusního pařížského hotelu

Aktualizováno 11. 1. 2018 23:47
Tři lupiče policisté dopadli, dva jsou stále na útěku. Hotel přepadli s noži a sekyrami.

Paříž - Když do hotelu Ritz v Paříži vtrhli ve středu večer maskovaní lupiči se sekyrami a noži v rukou, vyděšení hosté se raději ukryli do kuchyně.

Pětice mužů hotel opustila poměrně rychle. Podle odhadů si odnesla šperky v hodnotě 4,5 milionu eur (přes sto milionů korun).

Moc daleko se ale zloději nedostali. Před pětihvězdičkovým hotelem gang narazil na francouzské policisty, kteří byli právě na pochůzce. Ti tři z lupičů zadrželi, zbývající dva pachatelé odjeli na skútru a v autě.

Francouzská policie ještě týž den dokázala celý lup najít. 

Jednu tašku s ukradenými klenoty ale ztratil lupič ujíždějící na motocyklu. "Část kořisti se našla rozházená po zadržení tří z pěti domnělých lupičů," řekl francouzským médiím jeden z vyšetřovatelů, aniž však určil hodnotu získaných šperků.

Lupiči vešli do hotelu na náměstí Vendome zhruba v půl sedmé večer. Uvnitř rozbili pomocí seker několik výloh, popadli drahé šperky a dali je do připravených tašek. Pak se pokusili utéct.

"Slyšeli jsme hlasité zvuky a rámus," popsal agentuře AFP jeden ze zaměstnanců hotelu. Ti si spolu s hosty hotelového baru lehli na zem nebo utekli do kuchyně.

"Nevěděli jsme, co se děje, dokud nám někdo neřekl, že je to loupež," dodal svědek.

Podle policie nebyl nikdo zraněn. Nyní pátrá po zbylých dvou mužích. Kvůli vyšetřování bylo náměstí uzavřeno, nedaleko hotelu přitom sídlí francouzské ministerstvo spravedlnosti.

Hotel Ritz patří egyptskému miliardáři Mohamedu Al-Fayedovi, otci Dodiho Al-Fayeda, který zemřel při autonehodě v roce 1997 společně s princeznou Dianou.

autoři: Zahraničí, ČTK | 11. 1. 2018 15:08

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama