Volby v Lotyšsku podle průzkumů vyhrálo proruské Centrum shody

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 10. 2018 20:21
Volby lotyšského parlamentu, Sejmu, podle očekávání vyhrálo sociálnědemokratické Centrum shody (SC), které tradičně volí etničtí Rusové. Dostalo 19,4 procenta hlasů. Vyplývá to z odhadů výsledků založených na průzkumech mezi voliči po odevzdání hlasů a zveřejněných po uzavření volebních středisek. Pořadí dalších stran se překvapivě zřejmě bude lišit od předvolebních sondáží. Druhá skončila nejspíš strana Pro rozvoj Lotyšska a také člen dosavadní vládní koalice Národní aliance, kterou podpořilo 12,6 procenta hlasujících. Naopak stranu současného premiéra Márise Kučinskise Svaz zelených a rolníků podle odhadů hlasovalo jen 9,7 procenta zúčastněných voličů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock.com
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy