Volby v Lotyšsku podle průzkumů vyhrálo proruské Centrum shody

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 10. 2018 20:21
Volby lotyšského parlamentu, Sejmu, podle očekávání vyhrálo sociálnědemokratické Centrum shody (SC), které tradičně volí etničtí Rusové. Dostalo 19,4 procenta hlasů. Vyplývá to z odhadů výsledků založených na průzkumech mezi voliči po odevzdání hlasů a zveřejněných po uzavření volebních středisek. Pořadí dalších stran se překvapivě zřejmě bude lišit od předvolebních sondáží. Druhá skončila nejspíš strana Pro rozvoj Lotyšska a také člen dosavadní vládní koalice Národní aliance, kterou podpořilo 12,6 procenta hlasujících. Naopak stranu současného premiéra Márise Kučinskise Svaz zelených a rolníků podle odhadů hlasovalo jen 9,7 procenta zúčastněných voličů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock.com
 

Právě se děje

před 12 minutami

Mugabeho zabila rakovina, lékaři krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii

Příčinou úmrtí bývalého prezidenta Zimbabwe Roberta Mugabeho, který zemřel 6. září ve věku 95 let, byla rakovina. Lékaři v Singapuru, kde se dlouhodobě léčil, krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii. Důvodem byl Mugabeho vysoký věk, rozšíření nádorů a nízká účinnost léčby. O přesné příčině smrti zimbabwského exprezidenta poprvé promluvil současný prezident této jihoafrické země Emmerson Mnangagwa, informoval server BBC.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Velšští ragbisté zahájili MS pohodlnou výhrou nad Gruzií

Velšští ragbisté vstoupili do mistrovství světa v Japonsku pohodlnou výhrou nad Gruzií 43:14. Vítězové Turnaje šesti národů vedli po první půli díky čtyřem položeným pětkám 29:0 a po změně stran si náskok bezpečně pohlídali. Velšský kapitán Alun Wyn Jones vyrovnal 129. startem národní rekord.

Spolufavorité skupiny D Velšané vlétli do utkání ve velkém stylu a už po dvou minutách otevřeli skóre. Gruzínci, kterým chybí zraněný kapitán Merab Šarikadze, postupně vyrovnali hru, ale bodů se dočkali až ve druhém poločase.

V neděli čeká Wales ostrý test v podobě obhájců stříbra Australanů, kteří si na úvod poradili s Fidži. Gruzie narazí na Uruguay.

před 59 minutami

Končí další časopis Jaromíra Soukupa, poslední Instinkt vyjde v říjnu

Měsíčník Instinkt, který vychází pod vydavatelstvím Empresa Media vlastněným Jaromírem Soukupem, končí. Poslední číslo vyjde v říjnu, informoval server Médiář. Vydavatelství tak hlásí konec už čtvrtého časopisu za poslední rok. Závěrem loňského roku přestaly vycházet magazíny pro mladé Popcorn a Top dívky, letos v létě pak z trhu zmizel i měsíčník Faktor Soukup. Instinkt vznikl v roce 2002 jako týdeník, do vlastnictví Empresy se dostal o devět let později. Letos v květnu se z časopisu stal měsíčník.

Zdroj: Domácí
Další zprávy