Londýnští věznitelé tří žen pochází z Indie a Tanzanie

ČTK ČTK
23. 11. 2013 15:47
Britská policie zveřejnila nové informace o věznitelích tří žen.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Londýn - Britská policie zveřejnila nové podrobnosti v případě staršího páru, který v Londýně po třicet let věznil jako otrokyně tři ženy.

Podle policejního velitele Steva Rodhouse přišli podezřelí, jimž je dnes shodně 67 let, do Velké Británie v 60. letech. POsledních tiřcet let věznil v krajně nevyhovujících podmínkách devětašedesátiletou ženu z Malajsie, o 12 let mladší Irku a třicetiletou Britku.

Rodhouse podle agentury AP řekl, že se dvě z týraných žen se svým pozdějším věznitelem seznámily v Londýně "prostřednictvím společně vyznávané politické ideologie". Žili prý na jedné adrese ve společenství, jehož povahu a způsob fungování nyní policisté vyšetřují.

Všechny tři ženy, které byly silně traumatizované, byly odvezeny na bezpečné místo. Podle psychologů potrvá dlouho, než se budou moct vrátit do normálního života.

Ženy uvedly, že byly bity, i když navenek podle vyšetřovatelů mohly budit dojem "normální rodiny". V bytě nebyly fyzicky omezeny a policie se nyní snaží zjistit, jaká byla "neviditelná pouta", která je držela.

Oba předpokládaní pachatelé byli ve čtvrtek zatčeni a obviněni pro podezření, že vymáhali nucené práce. Byli propuštěni na kauci poté, co odevzdali pasy a slíbili, že se nevrátí do svého domu.

 

Právě se děje

Další zprávy