Londýnští policisté zadrželi muže, který je ohrožoval nožem u Buckinghamského paláce

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 25. 8. 2017 23:52
Londýnská policejní hlídka v pátek večer zadržela muže, jenž ji ohrožoval nožem u Buckinghamského paláce, sídla královny Alžběty II. "Během zadržení zranil dva policisty na paži. Byli na místě ošetřeni, převozu do nemocnice nebylo zapotřebí," informovaly stránky Metropolitní policie. Podle webu nebyl nikdo další zraněn a muž byl zatčen pro podezření z těžkého ublížení na zdraví a z útoku na policii.
Foto: Reuters

Londýn - Londýnská policie v pátek večer před Buckinghamským palácem zadržela muže, který ji ohrožoval nožem. Při zatýkání byli dva policisté lehce zraněni, uvedly s odkazem na policejní komuniké tiskové agentury.

Muž byl zatčen kvůli podezření, že se dopustil těžké újmy na zdraví a útoku na policisty.

Buckinghamský palác je sídlem královny Alžběty II. Na místě podle očitých svědků, citovaných stanicí BBC, hlídkují těžce ozbrojení strážci zákona.

Policie podle BBC uvedla, že je ještě brzy na to říci, zda incident souvisí s terorismem. Zranění policisté nebyli převezeni do nemocnice, stačilo ošetření na místě.

V Británii platí zvýšená bezpečnostní opatření kvůli hrozbě teroristických útoků. Při nich během letošního roku přišlo o život 36 lidí.

 

Právě se děje

Další zprávy